A 94. percben szerzett góllal győzött az Újpest

2020.06.24. 06:18
Illusztráció
Fotó: Toyin Oshodi / AFP
Az együttes 2-1-re legyőzte a vendég ZTE-t.
A kiesés elől menekülő Újpest egy 94. percben szerzett góllal 2-1-re legyőzte a vendég ZTE-t a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának keddi játéknapján. Az újpestiek – akik szombaton a Ferencváros ellen először szenvedtek vereséget Predrag Rogan vezetőedző irányításával – az első negyedórában három ígéretes akciót is vezettek, de a befejezésekbe hiba csúszott. A bennmaradását a hétvégén biztosító és kilenc meccs óta veretlen ZTE alig jutott el a hazai kapuig. A fővárosiaknál Zsótér a 32. percben még a kapufát találta el, de öt perccel később Simon már nem hibázott. Térfélcsere után visszaesett az iram, ekkor néhány lövéssel a vendégek vétették észre magukat, Banai többször is bravúrral hárított. A hajrában aztán összejött a gól a ZTE-nek az amerikai McWoods találatával, de az utolsó szó az Újpesté lett, amely sikerével nagy lépést tett a bennmaradás felé. Korábban a bajnokságban második helyen végző MOL Fehérvár FC a pályafutása utolsó hazai mérkőzését játszó Juhász Roland tizenegyesből elért góljával 1-0-ra legyőzte a már bajnok Ferencvárost.

Eredmény:

Újpest FC-ZTE FC 2-1 (1-0) Szusza Ferenc Stadion, 2636 néző, v: Vad II gól: Simon (37.), Ristevski (94.), illetve McWoods (83.) sárga lap: Novothny (88.), illetve Kocsis (44.) Újpest: Banai - Balázs B., Heris, Ristevski, Burekovic - Onovo, Nwobodo - Simon (Szakály, 77.), Zsótér (Koszta, 62.), Perosevic (Bacsa, 63.) - Novothny ZTE: Demjén - Kocsis, Szépe, Bobál D., Tamás - Bedi, Mitrovic (Ikoba, 72.), Babati (McWoods, 79.) - Barczi, Radó, Bobál G. (Katelarisz, 60.)

A visszavonuló Juhász Roland tizenegyes góljával nyert a Fehérvár a már bajnok FTC ellen

2020.06.23. 21:45
Juhász Roland utolsó mérkőzésén 11-es gólt rúgott Gróf Dávid kapujába
Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
Egy ferencvárosi kezezés miatti büntető már az első félidő végén eldöntötte a találkozót.
A bajnokságban második helyen végző MOL Fehérvár FC a pályafutása utolsó hazai mérkőzését játszó Juhász Roland tizenegyesből elért góljával 1-0-ra legyőzte a már bajnok Ferencvárost kedden a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának nyitómérkőzésén. OTP Bank Liga, 32. forduló: MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC 1-0 (1-0) MOL Aréna Sóstó, 6392 néző, v.: Berke gólszerző: Juhász R. (45. - 11-esből) sárga lap: Juhász R. (28.), Pátkai (45+1.), illetve Botka (26.), Isael (41.), Csontos (80.) Fehérvár:  Kovácsik - Fiola (Hangya 89.), Juhász R. (Musliu 90.), Vinícius, Stopira - Houri, Pátkai - Nego, Hodzic (Nikolov 70.), Petrjak (Bamgboye 75.) - Nikolics (Futács 90.) FTC:  Gróf - Botka (Blazic 72.), Frimpong, Otigba, Civic (Ramadan 61.) - Csonka, Sigér (Lodico 72.) - Skvarka, Isael (Csontos 61.), Heister - Szihnyevics (Tokmac 82.)  A találkozó első negyedórájában egyik csapat sem fukarkodott a helyzetekkel, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A folytatásban fölénybe került a Fehérvár, amit több nagy helyzete is mutatott. A Ferencváros jobbára a védekezésre koncentrált, és próbált néhány érintésből a hazai kapu elé érni, de a játékába sok hiba csúszott. A játékrész utolsó percében tizenegyeshez jutott a Fehérvár, miután Marcel Heister kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül: a büntetőt az ezzel a mérkőzéssel visszavonuló Juhász Roland magabiztosan bombázta a kapuba. A fordulást követően többet birtokolták a labdát a Ferencváros, helyzeteik is akadtak, de a befejezéseknél pontatlanok voltak.  A MOL Fehérvár FC jobban behúzódott a saját térfelére, és úgy próbált gyors akciókat vezetni, amelyek végén több alkalommal került ziccerbe, de vagy rossz megoldást választott vagy a vendégkapus védett. A rendes játékidő utolsó percében a Fehérvárnál Visar Musliu váltotta Juhász Rolandot. A klubját hét éven át erősítő labdarúgó vastaps közepette hagyhatta el a pályát pályafutása utolsó hazai mérkőzésén, amelyen a győztes gól ő szerezte. egy másik, kilenc éve ott futballozó brazil származású, időközben a magyar válogatottban is bemutatkozott Vinícius Paulo szintén utolsó hazai mérkőzését játszotta a fehérváriak színeiben.

Jövő csütörtökön búcsúztatják Kárpáti Györgyöt

2020.06.23. 16:42
Kárpáti György
Fotó: Illyés Tibor / MTI
A temetés nyilvános, de a család kérésére a sírnál fotó és filmfelvétel nem készíthető.
Jövő csütörtökön helyezik végső nyugalomra a múlt szerdán elhunyt Kárpáti György háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázót, a Nemzet Sportolóját. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapjának beszámolója szerint 14.15 órától a Farkasréti temető Makovecz-termében vesznek végső búcsút a 84 évet élt sportembertől, akit a MOB is saját halottjának tekint. A temetés nyilvános, de a család kérésére a sírnál fotó és filmfelvétel nem készíthető. Az 1952-es helsinki olimpián 17 évesen akasztották Kárpáti György nyakába az aranyérmet, ezzel lett minden idők legfiatalabb vízilabdázó olimpiai bajnoka. Második aranyérmét az 1956-os melbourne-i olimpián szerezte. Az 1960-as római olimpián bronzérmet szerzett, de az 1964-es tokiói tornán megnyerte harmadik olimpiai aranyérmét. A három ötkarikás elsőség mellett háromszoros Európa-bajnok is a válogatott 1954-es, 1958-as és 1962-es diadalának részeseként. A nemzeti csapatban 1969-ig 162 mérkőzésen szerepelt. A Ferencvárossal ötszörös magyar bajnok és kupagyőztes, a klub örökös bajnoka. Visszavonulása után 1970 és 1980 között Gyarmati Dezső szövetségi kapitány mellett a válogatott edzőjeként dolgozott, részese volt a csapat 1976-os montreali olimpián elért elsőségének. 1982-ben az egyesült államokbeli Fort Lauderdale-ben beválasztották a sportág halhatatlanjai, az International Swimming Hall of Fame tagjai közé. Melbourne és Budapest díszpolgára volt, 1994-től tagja, majd 2011-től elnöke volt a Halhatatlanok Klubjának. 2013-ban a Nemzet Sportolójává választották.