NB I – Nézők előtt aratott fölényes győzelmet a ZTE

2020.05.30. 08:47
Illusztráció
Fotó: Toyin Oshodi / AFP / DPPI
A vendégcsapat 6-0-ra verte meg az utolsó helyezett hazaiakat, akik ezzel még közelebb kerültek a kieséshez.
A ZTE könnyed játékkal fölényes győzelmet aratott Kaposváron a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának nyitómérkőzésén. A vendégcsapat 6-0-ra verte meg az utolsó helyezett hazaiakat, akik ezzel még közelebb kerültek a kieséshez. A Kaposvár sorozatban kilencedszer kapott ki a bajnokságban. Az újraindult bajnokság első teljes fordulójának nyitó találkozóján a rendező klub 850 helyet tudott biztosítani a szurkolóknak, és bár érkeztek szép számmal nézők, azért akadtak üresen maradt lelátórészek, de így is folyamatos volt a biztatás – elsősorban zalai részről. Gyorsan megszerezte a vezetést a ZTE, amely többször könnyedén jutott el a hazaiak kapujáig. Stabilan védekezett középen a vendégcsapat, labdaszerzés után pedig gyorsan vezette támadásait és összességében sokkal határozottabban futballozott. Ennek eredménye volt, hogy potyogtak a gólok, a 35. percben már 0-5 volt az állás. A Kaposvár bizonytalanul játszott hátul, érdemi támadást pedig nem tudott vezetni. A szünet után sem változott a mérkőzés képe, az újabb vendéggólt követően a kaposváriak nem nagyon hittek abban, hogy javíthatnak a helyzetükön, ezzel együtt néhányszor már eljutottak a zalaiak kapujáig, de így is kevés veszélyt tudtak csak teremteni.      A Zalaegerszeg 4-0-s és 2-0-s siker után harmadszor győzte le a somogyiakat, és pénteki három pontjával elmozdult a 11., utolsó előtti pozícióból, és a forduló további mérkőzései előtt a nyolcadik.

Kaposvári Rákóczi FC-ZTE FC 0-6 (0-5)

Kaposvár, v.: Erdős gólszerzők: Radó (6., 35.), Bőle (21., 31.), Barczi (28.), Lesjak (52.) sárga lap: Bolla (26.), Radó (54.) Kaposvár: Pogacsics - Vachtler, Ur, Fodor (Nagy T., a szünetben), Hadaró - Nagy J., (Bévárdi, 24.), Trebotic (Farkas, 83.) - Szakály A., Pintér, Nagy R. (Borbély, 73.) - Ádám (Keresztes, 73.) ZTE: Demjén - Bolla, Szépe, Katanec (Bobál D., 57.), Tamás K. - Lesjak, Mitrovic (Ostrek, 67.) - Radó, Barczi (Babati, 43.), Bőle (Kocsis, 56.) - Bobál G. (Ikoba, 67.)

Osztrák Kupát nyert a Salzburg, mesteri szabadrúgásgólt lőtt Szoboszlai (videó)

2020.05.30. 08:00
Szoboszlai Dominik
Fotó: JOE KLAMAR / AFP
A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt a zárt kapuk mögött rendezett összecsapáson.
Szoboszlai Dominik góllal járult hozzá a Red Bull Salzburg labdarúgócsapatának 5-0-s győzelméhez az Osztrák Kupa péntek esti, klagenfurti fináléjában. A 19 éves magyar válogatott középpályás a másodosztályú Austria Lustenau elleni döntőben – amely a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt idény első tétmérkőzése volt az újraindulást követően Ausztriában – a 20. percben szabadrúgásból talált be, a 16-os bal oldaláról, éles szögből. Szoboszlai végig a pályán volt a zárt kapuk mögött rendezett összecsapáson. A salzburgiaknak ez volt a hetedik kupasikerük, ezt megelőzően 2012-ben, 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban, 2017-ben és tavaly nyerték meg a trófeát.

Bundesliga: otthon kaptak ki Sallaiék a Leverkusentől

2020.05.30. 07:39

Fotó: Peter Steffen / DPA
A zárt kapus találkozón a magyar válogatott futballistát a 66. percben cserélték le.
A Sallai Rolanddal felálló Freiburg hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a Bayer Leverkusentől a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A zárt kapus találkozón a magyar válogatott futballistát a 66. percben cserélték le. A Freiburg a Bundesliga újraindulását követően még nem nyert, két vereség és két döntetlen a mérlege.

Bundesliga, 29. forduló:

SC Freiburg-Bayer 04 Leverkusen 0-1 (0-0) Szombaton játsszák: Hertha BSC-FC Augsburg 15.30 FSV Mainz 05-TSG 1899 Hoffenheim 15.30 Schalke 04-Werder Bremen 15.30 VfL Wolfsburg-Eintracht Frankfurt 15.30 Bayern München-Fortuna Düsseldorf 18.30 Vasárnap játsszák: Borussia Mönchengladbach-Union Berlin 15.30 SC Paderborn-Borussia Dortmund 18.00 Hétfőn játsszák: 1. FC Köln-RB Leipzig 20.30

Az állás:

1. Bayern München 28 81-28 64 pont 2. Borussia Dortmund 28 74-34 57 3. Bayer Leverkusen 29 54-36 56 4. RB Leipzig 28 70-29 55 5. Borussia Mönchengladbach 28 53-34 53 6. VfL Wolfsburg 28 40-34 42 7. TSG 1899 Hoffenheim 28 39-48 39 8. SC Freiburg 29 38-41 38 9. Schalke 04 28 34-45 37 10. Hertha BSC 28 41-50 35 11. 1. FC Köln 28 44-52 34 12. FC Augsburg 28 40-54 31 13. Union Berlin 28 33-48 31 14. Eintracht Frankfurt 27 44-52 29 15. FSV Mainz 05 28 37-61 28 16. Fortuna Düsseldorf 28 31-53 27 17. Werder Bremen 27 29-59 22 18. SC Paderborn 28 31-55 19 A 24. fordulóban elmaradt Werder Bremen-Eintracht Frankfurt találkozót jövő szerdán játsszák.