Simán nyert a Bayern, de szurkolói miatt kétszer is meg kellett szakítani a meccset

2020.02.29. 18:37

Fotó: Sebastian El-Saqqa / AFP / Picture-Alliance
A Hoffenheimnek ez volt eddigi legsúlyosabb hazai veresége a Bundesligában.
A Bayern München kiütéses, 6-0-s győzelmet aratott a Hoffenheim vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. A bajoroknál Coutinho két gólt szerzett. A Hoffenheimnek ez volt eddigi legsúlyosabb hazai veresége a Bundesligában. A mérkőzést kétszer is félbe kellett szakítani szurkolói rendbontás miatt, a vendégszurkolók a Hoffenheim többségi tulajdonosa, Dietmar Hopp ellen tiltakoztak. Ami a magyar érdekeltségű meccseket illeti: Sallai Roland kezdőként a 70. percig játszott a Dortmund otthonában 1-0-ra alulmaradó Freiburgban, míg Szalai Ádám csapata, a Mainz 2-0-ra nyert a vendég Paderborn ellen. A magyar válogatott csatárt a 84. percben cserélték be.

Bundesliga, 24. forduló:

Hoffenheim-Bayern München 0-6 (0-4) Borussia Dortmund-SC Freiburg 1-0 (1-0) Augsburg-Borussia Mönchengladbach 2-3 (0-0) FSV Mainz-Paderborn 2-0 (2-0) pénteken játszották: Fortuna Düsseldorf-Hertha BSC 3-3 (3-0) Később: 1. FC Köln-Schalke 04 18.30 Vasárnap: Union Berlin-VfL Wolfsburg 13.30 RB Leipzig-Bayer Leverkusen 15.30 Werder Bremen-Eintracht Frankfurt 18.00

Koronavírus: a párizsi félmaratont és a triatlon vb-sorozat nyitóversenyét is lemondták

2020.02.29. 17:11

Fotó: Estelle Ruiz / AFP / NurPhoto
Szombatig Franciaországban 73 koronavírusos megbetegedést regisztráltak, közülük ketten haltak meg.
A koronavírus terjedése miatt törölték a vasárnapra tervezett párizsi félmaratoni futóversenyt. Olivier Veran egészségügyi miniszter szombaton jelentette be, hogy nem tartják meg a viadalt, melyre mintegy 44 ezer futót vártak. A versenynek egyelőre nincs új időpontja. Veran azt is közölte: minden zárt térben zajló, ötezernél több embert megmozgató eseményt törölnek. Szombatig Franciaországban 73 koronavírusos megbetegedést regisztráltak, közülük ketten haltak meg. A járványban – mely decemberben Kínában ütötte fel a fejét – világszinten 83 ezernél is többen fertőződtek meg, a halálos áldozatok száma 2800 felett van.
A koronavírus terjedése miatt a triatlonosok világbajnoki sorozatának Abu-Dzabiba tervezett nyitóversenyét is elhalasztották. A viadalt jövő hétvégén rendezték volna, de a szervezők tájékoztatása szerint márciusban vagy áprilisban próbálnak a futamnak új időpontot találni. A nemzetközi szövetség (ITU) azzal indokolta a döntést, hogy az egyes országok által alkalmazott utazási korlátozások és karanténok lehetetlenné teszik a verseny megrendezését az eredetileg tervezett időpontban. Közleményében hozzátette, fáradhatatlanul azon dolgoznak, hogy új dátumot találjanak a viadalnak, de ez egy versenyfutás az órával. Az Egyesült Arab Emírségekben a koronavírus-járvány miatt csütörtökön törölték a helyi országúti kerékpáros körverseny utolsó két szakaszát, mivel két olasz versenyző tesztje pozitív lett. A versenyzők jelenleg szállodáikban vannak elzárva. A koronavírus decemberben Kínában ütötte fel a fejét, és továbbra is ott regisztrálják a megbetegedések és a halálesetek túlnyomó többségét. A fertőzés ugyanakkor már több mint 50 országban megjelent. A COVID-19 nevű kórokozó ismert fertőzöttjeinek száma világszerte meghaladja a 83 ezret, a halálos áldozatok száma 2800 felett van.

Légfegyveres Eb: olimpiai kvótát szerzett Sidi Péter

2020.02.29. 16:58

Fotó: PEKKA SAKKI / AFP
Péni István is döntős, a női puskásoknál pedig Dénes Eszter vívta ki a legjobb nyolcba kerülést.
Sidi Péter első helyen jutott a férfi puskások fináléjába, ezzel olimpiai kvótát szerzett a wroclawi légfegyveres Európa-bajnokság szombati versenynapján. A világ- és Európa-bajnok Sidi az alapversenyben parádésan teljesített, a verseny elejétől az első helyeken volt, rendre erős tizesekkel haladt előre, tulajdonképpen hullámvölgy nélkül tudta le a 60 lövést. A végén a neve mellett 632,5 körös eredmény állt, amivel megnyerte az alapversenyt és mindössze egy körrel maradt el saját világrekordjától. A kontinensviadalon két tokiói helyet osztottak ki ebben a számban, a fináléba pedig csak két olyan versenyző – Sidi mellett a török Omer Akgun – jutott, aki még nem szerzett kvótát, azaz a 19.15-kor kezdődő döntőnek ez már nem lesz tétje. Ez azt is jelenti, hogy a 41 éves komáromi lövő karrierje hatodik olimpiájára készülhet, ami még úgy is szinte biztosra vehető, hogy az indulási jogot a nemzetnek szerezte. A pénteken vegyespárosban remeklő és ezüstérmes, már tokiói kvótás Péni István szintén jól teljesített szombaton is. Az első harminc lövése Sidiéhez hasonlóan kimagasló volt, s ugyan a verseny második felében kicsit alacsonyabb átlagot produkált, 629,4 körös összteljesítményével magabiztosan, a hatodik helyen jutott a nyolcas fináléba. A szám harmadik magyarja, Klenczner Márton 623,9 körrel 34. lett a hetvenfős mezőnyben. A nők alapversenyében a Pénivel párban dobogós Dénes Eszter volt a legjobb magyar. A 18 éves tehetség gyengébben kezdett, első tíz lövését mindössze 103 körrel zárta, a folytatásra aztán egyre pontosabbá vált és végül 628,6 körrel fejezte be az alapversenyt. Dénes mindenkinél gyorsabban végzett, így több mint félórát várt, amíg letelt a lövőidő és vetélytársai is végeztek, közülük pedig csak négy előzte meg. Ötödik helyével ekkor már szinte biztos döntősnek volt tekinthető, de még ezt nem lehetett kijelenteni, mivel az óriási, 91 fős mezőnyből heten csak később, a férfiakkal együtt lőhettek. Közülük senki sem került a magyar elé, aki 17.45-től kezdi a finálét, melyben számára a tokiói kvóta is tét lesz, mivel a nyolcból vele együtt hat olyan puskás lesz ott, akik még nem szereztek indulási jogot. A másik két magyar közül Toma Dorina 627 körrel 15. lett, Bajos Gitta pedig 625,1 körrel 31. helyen végzett. Sidi Péter a negyedik magyar kvótás sportlövő, Péni, illetve a pisztolyos Major Veronika és a puskás Mészáros Eszter után.
Frissítve: 2020.02.29. 17:13