Gulácsiék őszi bajnokok

2019.12.22. 16:54
RB Leipzig - FC Augsburg
Fotó: JAN WOITAS / dpa Picture-Alliance/AFP
A magyar válogatottakat, Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig zárta az első helyen az őszi szezont a német labdarúgó-bajnokságban. A mindössze tíz éves klub története során első alkalommal szerezte meg az őszi bajnoki címet.
A lipcseiek az Augsburg elleni hazai bajnokin az első félidőben három nagy helyzetet is kihagytak - és szereztek egy gólt, amit kezezés előzött meg, ezért a videóbíró jelzése alapján a játékvezető érvénytelenítette a találatot -, a második játékrészben azonban háromszor is bevették ellenfelük kapuját és 3-1-re nyertek.
"Jól játszottunk és megérdemelten nyertünk, a sikerünket annak köszönhetjük, hogy folyamatosan nyomás alatt tartottuk ellenfelünket - mondta Julian Nagelsmann vezetőedző a mérkőzés után. - A szünetben arról beszéltünk a fiúkkal, hogy türelmesnek kell lennünk, ha ugyanannyi energiát fektetünk a meccsbe, mint az első félidőben, akkor ennek meglesz az eredménye."

Az RB Leipzig a Bajnokok Ligájában első alkalommal jutott be a nyolcaddöntőbe és versenyben van még a Német Kupában is.
"Büszkék lehetünk az őszi teljesítményünkre, bár még nem tartunk ott játékban, ahol szeretném - hangsúlyozta Nagelsmann. - Az ellenfél kapuja előtt még könyörtelenebbnek kell lennünk és labdavesztések után a visszazárás terén is akad még javítani való, de jó úton járunk, ez nem vitás."

Hiába szerzett gólt Szalai Ádám a Mainz csapatában a 32. percben, a videóbíró szerint a magyar játékost helyzetbe hozó svéd Robin Quaison lesen volt, amikor megkapta a labdát. Ráadásul a Leverkusen a 93. percben a győztes gólt is megszerezte a mainziak vendégeként (0-1). A Freiburg Sallai Roland nélkül - a magyar játékost nem is nevezték a meccsre - 2-2-es döntetlent ért el a Schalke04 otthonában. A vendégek mindkét góljukat tizenegyesből szerezték.

A Bundesliga élcsoportja félidőben

1. RB Leipzig 37 pont, 2. Borussia Mönchengladbach 35, 3. Bayern München 33, 4. Borussia Dortmund 30 (41-24), 5. Schalke04 30 (29-21)

Firmino villanása döntött Dohában

2019.12.22. 14:15

Fotó: KARIM JAAFAR / AFP
A Liverpool hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a Flamengót a labdarúgó klub-világbajnokság szombati döntőjében, így először hódította el a trófeát.
A Bajnokok Ligája-címvédő angol klub győztes gólját a brazil Roberto Firmino szerezte a 99. percben a Libertadores Kupa-bajnok brazil rivális ellen. A Liverpool sikerével sorozatban hetedszer európai együttes lett a világbajnok. A vörösök eddig három alkalommal, 1981-ben, 1984-ben, majd 2005-ben is alulmaradtak a fináléban, először éppen a Flamengótól kaptak ki 3-0-ra, azaz a brazilok másodszor diadalmaskodhattak volna. A jogelőd klub világkupát is beleszámítva az eddigi 58 kiírásból 33-szor európai, 25-ször dél-amerikai diadal született.
„Azt hiszem, megérdemeltük a győzelmet. A döntő pillanatokban nagyon jól védett a kapusunk. Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, de a lényeg, hogy nyertünk. Ez egy csodálatos nap a klub számára, nagyon büszke vagyok a fiúkra” – nyilatkozta a mérkőzés után Jürgen Klopp, a Liverpool vezetőedzője, akinek örömét némiképp beárnyékolta, hogy Alex Oxlade-Chamberlain bokasérülést szenvedett.
Ami már csak azért is problémás a német trénernek, mert a Liverpool ezt követően is megfeszített tempóban folytatja szereplését, csütörtökön a bajnokságban a Leicester City vendége lesz, vasárnap pedig a Wolverhamtpon együttesét fogadja, majd január 5-éig további két meccs vár az együttesre.
A harmadik helyért kiírt összecsapás hasonlóan izgalmasan alakult, a Monterrey a szombati helyosztón 2-2-es eredményt követően tizenegyesekkel legyőzte az al-Hilalt. A szabályoknak megfelelően a bronzmérkőzésen nem volt hosszabbítás, rögtön következtek a tizenegyesek. Ebben a párbajban a mexikói kapus, Luis Cardenas játszotta a főszerepet, aki egy kísérletet hárított, a végén pedig maga lőtte be a bronzérmet érő gólt.

Orbán két kedvenc csapata kalapozta össze leggyorsabban a milliárdos TAO-pénzeket

2019.12.22. 12:44