Hosszú második lett összetettben az úszók világkupa-sorozatában

2019.11.09. 19:25

Fotó: Barbara Gabriella / Népszava
Nem sikerült ledolgoznia hátrányát az ausztrál Cate Campbell-lel szemben.
Így Hosszú Katinka összetettben a második helyen végzett az úszók világkupa-sorozatában, amely szombaton, Dohában zárult - írja az MTI. A katari fővárosban rendezett viadal harmadik napján a háromszoros olimpiai bajnok mindent megtett, ugyanis 100 méter pillangón ebben a vk-idényben először nyert aranyérmet (58.19 mp), emellett 200 méter vegyesen "szokásos" győzelmet aratott 2:09.89 perces idővel. Száz pillangón Jakabos Zsuzsanna harmadik lett (59.30). Férfi 400 méter vegyesen Holló Balázs diadalmaskodott (4:15.17) Verrasztó Dávid előtt (4:15.46), míg 50 méter pillangón Szabó Szebasztián a második lett (23.34). Hosszú az összetett második helyével 100 ezer dollárral gazdagodik. Jakabos negyedikként zárta a sorozatot, mindössze három ponttal maradt le a még 50 ezer dollárt érő harmadik helyről. A férfiaknál az orosz Vlagyimir Morozov sikerével zárult a világkupa.
Frissítve: 2019.11.09. 21:42

Vízilabda BL – Megtartotta veretlenségét a Ferencváros

2019.11.09. 17:10
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
Az együttes könnyedén nyert a Dinamo Tbiliszi vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének szombati, 4. fordulójában.
Az FTC gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte az összecsapást, ekkor ugyanis már 5-0-ra vezetett Varga Zsolt csapata, amellyel ezúttal nem utazott el az olimpiai bajnok Varga Dénes. A folytatásban már csak a különbség tartására figyelt a BL-címvédő, amely így is sima győzelmet aratott Georgiában. Sikerükkel a zöld-fehérek továbbra is veretlenek a mostani BL-szezonban. A Ferencváros november 20-án az olasz Pro Recco vendégeként folytatja a sorozatot.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, B csoport:

Dinamo Tbiliszi (grúz) - FTC-Telekom Waterpolo 10-15 (0-5, 5-5, 3-3, 2-2) a magyar csapat gólszerzői: Funtulisz és Zalánki 3-3, Jaksic, Sedlmayer és Vámos 2-2, Kállay, Constantin-Bicari és Jansik 1-1 Később: A-Híd OSC-Újbuda - CN Marseille (francia) 20.30

Női kézi BL: kilenc góllal nyert a Győr Svédországban

2019.11.09. 15:26
A kép illusztráció
Az együttes jövő vasárnap hazai pályán a cseh bajnok DHK Baník Most csapata ellen zárja a csoportkört.
A címvédő Győri Audi ETO KC kilenc góllal győzött a svéd bajnok IK Sävehof vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. A találkozón már az első félidő is a győriek fölényét hozta: ugyan 1-0-ra még a svéd csapat vezetett, Danyi Gábor tanítványai ezt követően fokozatosan növelték előnyüket, amely a szünetben hét gól volt. A második játékrészre sem változott sokat az összecsapás képe, a magyar csapat eredményesen támadott és jobban is védekezett riválisánál, így győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak irányítója, Amelia Lundbäck volt nyolc góllal, az ETO-ból a norvég Stine Bredal Oftedal hét gólt szerzett. A Győr jövő vasárnap hazai pályán a cseh bajnok DHK Baník Most csapata ellen zárja a BL csoportkörét. A győriek mérlege a hatodik egymás elleni meccs után is százszázalékos a Sävehof együttesével szemben. Az ETO már az előző fordulóban biztosította, hogy csoportelsőként jut tovább a középdöntőbe.

Eredmény:

Női BL, csoportkör, 5. forduló, D csoport: IK Sävehof (svéd)-Győri Audi ETO KC 27-36 (12-19) Később: A csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Vipers Kristiansand (norvég), Érd 19.30