Kétmillió euró értékű droggal bukott le a 26 éves futónő

2019.07.25. 16:53

Fotó: KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP
Ötven kg kábítószert találtak a rendőrök egy rutinellenőrzés során Madiea Ghafoor, holland sprinter kocsijában.
A 26 éves futónőt - aki rajthoz állt többek között a riói olimpián is - a németországi Kleve közelében állították meg az autópályán. A rendőröknek azt mondta, hogy Düsseldorfba megy edzésre, kérdésre azt válaszolta, nincs nála semmilyen tiltott szer.
Csomagtartójának ellenőrzése során apró csomagokban 50 kg tabletta került elő - elsősorban Ecstasy -, aminek feketepiaci értéke becslések szerint minimum kétmillió euró. Az eset még június közepén történt, a versenyzőnőt őrizetbe vették, azóta is előzetes letartóztatásban van. A klevei ügyészség először július elején számolt be a történtekről, de nevet akkor még nem árult el.
Ghafoor a 4x400 holland váltóval májusban megszerezte a részvételi jogot az idei dohai világbajnokságra, de ő valószínűleg nem állhat rajthoz a versenyen.
"Sokkolt minket, ami történt - írta közleményében a holland szövetség. - A versenyzővel nem tudunk kapcsolatba lépni, a családjának minden segítséget megadunk, amit tudunk. Reméljük, minél hamarabb lezárul a nyomozás, amiben együttműködünk a német hatóságokkal, ha kérik."
"Ha beigazolódik a gyanú és a sportoló valóban bűnös, akkor ez a sportolói pályafutásának a végét is jelentheti - mondta a NOS nevű holland televíziós csatornán Ad Roskam, a szövetség igazgatója. - Sokáig semmit sem tudtunk arról, hol van Madiea. A június 16-i, marokkói Golden League-verseny után eltűnt, nem lehetett utolérni. Most már azt is tudjuk, miért nem sikerült fölvennünk vele a kapcsolatot."
atlétika

Kikapott az elődöntőben a férfi vízilabda-válogatot

2019.07.25. 13:36

Fotó: Kovács Tamás / MTI
12-10-re nyertek az olaszok, a bronzért Horvátországgal játszik a csapat.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-10-re kikapott az olasz csapattól a kvangdzsui világbajnokság csütörtöki elődöntőjében, ezzel eldőlt, hogy nem szerez olimpiai kvótát a Koreai Köztársaságban. A szombati bronzmérkőzésen így megismétlődik a két évvel ezelőtti margitszigeti döntő, azaz Märcz Tamás együttese a horvátokkal találkozik - közép-európai idő szerint 10 órakor. A magyar csapat legközelebb hazai környezetben, a januári Európa-bajnokságon harcolhatja ki az ötkarikás részvételt, ott is egy kvóta talál gazdára. Eredmény: vízilabda, férfiak, elődöntő: Olaszország-Magyarország 12-10 (2-4, 5-1, 2-2, 3-3) ---------------------------------------------------- gólszerzők: Echenique 4, Di Fulvio 3, Figari 2, Bodegas, Figlioli, Luongo 1-1, illetve Vámos, Zalánki, Angyal 2-2, Pohl, Sedlmayer, Manhercz, Hárai 1-1 Magyarország: ------------- Nagy V. - Vámos, Varga Dé., Sedlmayer, Jansik Sz., Manhercz, Hárai, cserék: Angyal, Pohl, Mezei, Zalánki, Bátori, Vogel (kapus) A két csapat idén az Európa Kupa zágrábi nyolcas döntőjében a négy között találkozott egymással, a magyarok akkor Varga Dénes négy góljának is köszönhetően 12-11-re nyertek. A Ferencvárossal idén Bajnokok Ligája-győztes, ott a nyolcas döntő legértékesebb játékosának megválasztott olimpiai bajnok Kvangdzsuban az első csoportmérkőzésen Új-Zéland ellen eltörte a kisujját a lövő kezén. Az ausztrálok elleni negyeddöntőben ugyan vízbe ugrott, és ha már ott volt, akkor egy zseniális góllal indította meg a csapat szekerét. Az így is nagy meglepetést okozott, hogy a csapatkapitány ott volt a kezdőben, igaz, csak egy rövid ideig játszott. Az olaszok mindjárt az első támadásukból emberelőnybe kerültek, Francesco Di Fulvio pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget és Nagy Viktor feje fölött a hálóba lőtt. Szinte azonnal jött a második olasz fór is, de Gonzalo Echenique fölé pattintott. A túloldalon Hárai Balázs jóvoltából először kerültek előnybe a magyarok, a figurát pedig némi meglepetésre Pohl Zoltánra játszották ki, a Ferencváros játékosa nem hibázott. A másik magyar center, Mezei Tamás is szállított egy előnyt, Sedlmayer Tamás pedig nem teketóriázott, azonnal a kapuba bombázott. Az olaszok Di Fulvio akciógóljával egyenlítettek, de a harmadik és a negyedik magyar fór is góllal zárult, előbb Manhercz Krisztián, majd Vámos Márton volt a befejező. Mindeközben az olaszoknak három emberelőnyös akciójuk is a magyar blokkban halt el. Az olaszok egy emberelőnyből és egy megúszásból szerzett góllal 58 másodperc alatt egyenlítettek a második negyed elején, az ötödik magyar fór pedig már kimaradt. A rivális Di Fulvio és Echenique harmadik góljával kettővel ellépett. Zalánki Gergő bődületes kapufás góllal szépített, az olaszok viszont visszaállították a különbséget - videobíróra volt szükség Michael Bodegas lövése után. A kapuban Vogel Soma váltotta Nagy Viktort. Bátori Bence a szünet előtt kétszer is próbálkozhatott emberelőnyben, de előbb a kapufára lőtt, majd Marco Del Lungo hárított. A magyar szempontból 5-1-re elveszített második negyed kétgólos olasz előnyt eredményezett a szünetre. A nagyszünet után fórból zárkózhatott volna fel a magyar csapat, de a szépen kivitelezett figura végén Jansik Szilárd a kapusba húzta a labdát. Egy jó védekezést követően elöl Hárai villant centerből, és úgy tűnt, Vogel megbabonázta az olasz lövőket, akik rendre pontatlanul céloztak ellene. Másfél perccel a negyed vége előtt emberelőnyben Märcz Tamás időt kért: a gyönyörű figura végén Angyal Dániel egyenlített. Az olaszok egy fór végén aztán másfél perccel a szünet előtt megtörték több mint másfél negyeden át tartó gólcsendjüket, sőt, hét másodperc volt csak hátra, amikor ötméterest kaptak, Pietro Figlioli pedig nem hibázott, ráadásul Hárai Balázs kipontozódott. A zárónegyedet emberelőnyben kezdhették a magyarok, Sedlmayer el is hozta labdát és amikor az olaszok már éppen kiegészültek, Vámos lőtt óriási kapufás gólt. Emberhátrányban Varga szerzett elegánsan labdát, a fór viszont kimaradt. Vogel védése után újra létszámfölénybe kerültek a magyarok, a szövetségi kapitány időt kért, de Vámos mindkét lövését védte az olasz kapus. A túloldalon a rivális is fórt kapott, Alessandro Campagna ugyancsak kikérte az idejét, Figari pedig második gólját szerezte az akció végén. Zalánki távoli akciógóljával három és fél perccel a vége előtt újra egy gólra olvadt az olasz előny, de Echenique egy figyelmetlenséget kihasználva ismét betalált (11-9). A magyarok videózás után Angyal révén kerültek újra közelebb, de Stefano Luongo lövése becsúszott a rövidnél Vogel kezei alatt. Egy perccel a vége előtt újra előnyben támadhatott a magyar csapat, de Zalánki lövése a felső lécen csattant, ezzel eldőlt a mérkőzés. A mérkőzés után Märcz Tamás azt mondta: jól kezdték a találkozót, de a második negyedben jött egy törés, ami "nem volt benne a meccsben". "Zsinórban kaptunk négy gólt, ezért utána csak mentünk az ellenfél után" - értékelt a kapitány, aki hozzátette, végig küzdöttek, de amikor közel kerültek az olaszokhoz, ők el tudtak lépni. "Egy jól játszó olasz csapat vert meg minket, és mi sem voltunk rosszak". A vb-vel kapcsolatban elmondta: nem számoltak előre a kulcsember Varga Dénes sérülésére, aki szinte végig padozott a vb-elődöntőben. "Nagyon hiányzott az ő játéka, zsenialitása" - mondta Märcz. Angyal Dániel arról beszélt először, hogy bár jól játszottak az olaszok, a 12 kapott góljuk "nem fér bele egy ilyen meccsen". "Mindegyik kapott gólunk fáj. Ami viszont igazán fájó, az az 1-5-ös második negyedünk" - emelte ki.
vízilabda

Kapás Boglárka világbajnok 200 méter pillangón

2019.07.25. 13:22

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón, Szilágyi Liliána hatodik lett a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek ötödik napján, csütörtökön.
Kapás egyéni csúccsal, 2:06.78 perces idővel csapott célba, lehajrázva a két esélyesebb amerikai versenyzőt. Szilágyi 2:07.68 perccel zárt. A két magyar a harmadik és a negyedik idővel várta a finálét, egyikük sem kezdett túl erősen. Az első fordulónál Szilágyi a negyedik, Kapás csak a nyolcadik helyen úszott, utóbbinak száz méter után jelentős hátránya volt az élen haladókkal. Az utolsó ötven méterre Kapás már negyedikként fordult rá, Szilágyi az ötödik volt. Kapás csodálatos hajrába kezdett, és óriási hátrányt ledolgozva diadalmaskodott. Kapás a magyar úszósport 31. nagymedencés aranyérmét nyerte, és ő a harmadik magyar győztes a dél-koreai vb-n: korábban Hosszú Katinka nyert 200 méter vegyesen, valamint Milák Kristóf világcsúccsal diadalmaskodott 200 méter pillangón. A nyíltvízi úszók között Rasovszky Kristóf győzött 5 kilométeren. A 26 éves Kapás pályafutása második világbajnoki érmét szerezte, 2015-ben Kazanyban 1500 méter gyorson volt harmadik. Eredmény     KAPÁS BOGLÁRKA 2:06.78 perc 2. Hali Flickinger (Egyesült Államok) 2:06.95 3. Katie Drabot (Egyesült Államok) 2:07.04 ...6. SZILÁGYI LILIÁNA 2:07.68
Frissítve: 2019.07.25. 13:28