Kapaszkodott, de kikapott az FTC

2019.01.02. 20:52
Kovacsics Anikó (k), az FTC játékosa a női kézilabda NB I Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzésén a győri Audi Ar
Fotó: Krizsán Csaba / MTI
A címvédő Győri Audi ETO KC vendéglátóként magabiztosan, végig vezetve, 39-33-re legyőzte a Ferencvárost a női kézilabda-bajnokság szerdai mérkőzésén.
Nemes cselekedetekkel kezdték az évet a Győr szurkolói.
A hazai bajnokság és a kupasorozat, no meg a Bajnokok Ligája címvédője, a Győri Audi ETO KC még az ünnepek előtt felhívást intézett a drukkerekhez, ezzel összhangban pedig az új esztendő első munkanapján „Jó cselekedet a gyermekekért” címmel jótékonysági akciósorozat indult Győrben. A klub célja ezzel a győri gyermekotthonok támogatása, a Ferencváros elleni évnyitó rangadó előtt például az állami gondoskodás keretei között élő gyermekek részére gyűjtöttek. A drukkerek a kapunyitásától a mérkőzés kezdéséig adhatták le adományaikat az Audi Aréna-szerte elhelyezett gyűjtőpontokon.
A szép eredmény eléréséhez adott volt a létszám, hiszen amint arra számítani lehetett, a kezdésre, azaz 19 órára minden hely elkelt a csarnokban, jegyet már hónapok óta nem lehetett kapni a bajnokságban kilenc forduló után pontveszteség nélkül álló, az utóbbi években a bajnoki címről rendre egymás között döntő felek összecsapására. A hangulatot a komoly tét mellett az is megalapozta, hogy a nagyjából 5000 hazai szurkoló már jóval a kezdés előtt hangpárbajt vívott a vendégszektorban helyet foglaló 500-al. Még mielőtt útjára indult volna a labda, a Győri Audi ETO KC elnöke, Bartha Csaba egy-egy virágcsokorral külön-külön köszöntötte a két csapat összesen 15 olyan kézilabdázóját, aki részt vett a decemberi Európa-bajnokságon – a Ferencváros hét, az ETO nyolc játékost adott a különböző nemzeti csapatokba.
A mérkőzés egy-egy rontott lövéssel és Bódi Bernadett góljával kezdődött, majd Nycke Groot találatával folytatódott, ezekre azonban még válaszolt az FTC: Lukács Viktória és Háfra Noémi volt eredményes, négy perc után egálra állt a rangadó (2-2). A hazai együttest rögtön az elején érzékeny veszteség érte, a brazil mellé a magyar állampolgárságot decemberben felvevő Eduarda Amorim ugyanis megsérült, az első hírek szerint kórházba kellett szállítani. Egy gyors gólváltás után újra a házigazda percei következtek, volt 6-3 is az állás, mégis visszakapaszkodott a fővárosi csapat, a 16. percben az FTC edzője, Elek Gábor 7-6-os győri vezetésnél kért időt.
A játékmegszakítás az idény eddigi felében sok gólt szerző, ám a szokottnál többet kapó Győr szempontjából jött ki jobban, a rövid pihenő után ugyanis hengerelt a vendéglátó: sorrendben Stine Oftedal, Nycke Groot és a győri mezben szerdán debütáló új igazolás, a mindjárt két góllal kezdő román beállója, Elena Pintea volt eredményes, ötre növelve az ETO előnyét. A játékrész hajrájához közeledvén a győriek vezetőedzői pozícióját az új idény kezdete óta betöltő korábbi másodedző, Danyi Gábor is élt az időkérés lehetőségével, csapata viszont nem veszített a lendületéből, félidőben 18-11-re vezetett a Győr.
A térfélcserét követően jobban kezdett az FTC-Rail Cargo Hungaria, a vendégcsapat 5-1-es sorozatára reagálva Danyi Gábor újra magához hívta az övéit a 34. minutumban. Ekkor 19-16-ra még mindig a Győr vezetett. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, felváltva „potyogtak” a gólok mindkét kapu előtt – a sorminta a 47. percben szakadt meg, Pintea góljával újra öt volt közte (29-24).
Ennél közelebb a végjátékban már csak egy rövid periódus erejéig került ellenfeléhez a Ferencváros, amely legutóbb 2015 májusában győzött Győrben. A budapestiek komoly lépéshátrányba kerültek az aranyéremért zajló versenyben, persze, májusban egyszer még Budapesten is összecsap a két csapat a hazai ligában.

„A legjobb kezekben van” – Közleményt adott ki Michael Schumacher családja

2019.01.02. 19:03

Fotó: JENS BUTTNER / DPA / AFP
A versenyző állapotát továbbra is privát ügyként kezelik – hangsúlyozták a közösségi oldalon.
Január 3-án, csütörtökön lesz Michael Schumacher 50. születésnapja, szerdán, egy nappal korábban pedig a családja közleményt adott ki a Facebook-oldalán. Ebben egyebek mellett bejelentették, hogy létrehoztak egy okostelefonos applikációt, egy „virtuális múzeumot”, hogy így hozzák közelebb a rajongókhoz Schumacher pályáját, sikereit, eredményeit. A Forma–1 hétszeres világbajnoka még 2013. decemberében szenvedett súlyos, életveszélyes agysérüléssel járó síbalesetet Franciaországban. Kilenc hónapig kezelték kórházban, azóta a család otthon ápolja. A közleményben azt írták: mindenki biztos lehet abban, hogy Schumacher
„a legjobb kezekben van, és minden emberileg lehetségeset megteszünk azért, hogy támogassuk”.

Hozzátették, hogy Schumacher állapotát továbbra is privát ügyként kezelik, és leszögezték, hogy ezzel kapcsolatban az ő kívánságait teljesítik.

Djokovic három szettben legyőzte Fucsovicsot Dohában

2019.01.02. 18:06

Fotó: KARIM JAAFAR / AFP
A magyar játékos Guido Pella oldalán párosban is érdekelt lett volna, ám a duó visszalépett a mérkőzéstől.
A világelső Novak Djokovic három szettben legyőzte Fucsovics Mártont az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntős összecsapásán. A világranglistán 36. magyar játékos kiválóan kezdett, az első játszmát 41 perc alatt 6:4-re megnyerte, ám a folytatásban a 14-szeres Grand Slam-tornagyőztes szerb jobban koncentrált, és a második szettben 5:4-nél elvette riválisa adogatását, majd meg is nyerte a játszmát. A döntő szettben aztán Djokovic háromszor is brékelte Fucsovicsot, és végül simán, 6:1-re hozta a játszmát. A találkozó 2 óra 3 percig tartott. Fucsovics Guido Pella oldalán még párosban is érdekelt lett volna Dohában a szerdai játéknapon, ám a magyar–argentin duó visszalépett a 18 óra 30 percre kiírt negyeddöntős mérkőzéstől.

Eredmények (a torna honlapjáról):

nyolcaddöntő: Djokovic (szerb, 1.)–Fucsovics Márton 4:6, 6:4, 6:1 Cecchinato (olasz, 4.)–Pella (argentin) játék nélkül Bautista (spanyol, 7.)–García-López (spanyol) 6:1, 6:4 Wawrinka (svájci)–Jarry (chilei) 6:4, 7:6 (7-3) Lajovic (szerb)–Berankis (litván) 7:6 (7-4), 0:6, 7:5