Szigetvári Mercédesz junior Európa-bajnok lett

2018.09.16. 13:10
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
Szigetvári Mercédesz aranyérmet nyert a nők +78 kilogrammos súlycsoportjában a szófiai junior cselgáncs Európa-bajnokságon.
A judoinfo.hu szakportál beszámolója szerint a Mogyi-Bajai JC nehézsúlyú versenyzője sorrendben izraeli, horvát, török, a döntőben pedig német ellenfelével szemben aratott egyaránt ippon értékű győzelmet. A mezőnyt 18 induló alkotta. A magyar cselgáncsozók korábban húsz alkalommal nyertek Európa-bajnoki aranyérmet ebben a korosztályban: a sort 1977-ben Ozsvár András nyitotta Berlinben, a legutóbbi pedig Pupp Réka volt három évvel ezelőtt Oberwartban. A bolgár fővárosban bronzérmes lett a férfiak 90 kilogrammos kategóriájában Tóth Apor, a nők 78 kilós súlycsoportjában pedig Tóth Fanni.
cselgáncs Eb

Megdőlt a maratonfutás világrekordja

2018.09.16. 12:07

Fotó: JOHN MACDOUGALL / AFP
A kenyai olimpiai bajnok Eliud Kipchoge, akit sokan a modern kor legnagyobb maratonfutójának tartanak, Berlinben érte el a szenzációs eredményt.
Az Euronews beszámolója szerint több mint egy percet faragott le a korábbi legjobb időből, az elmúlt ötven évben senkinek nem sikerült ennyit javítania. A harminchárom éves atléta évek óta üldözte Dennis Kimetto eredményét, ami szintén Berlinben született. A maratonfutás legjobb ideje mától 2 óra 1 perc és 39 másodperc.
maraton
Frissítve: 2018.09.16. 12:59

A Honvéd legyőzésével nőtt a Fradi előnye

2018.09.16. 08:13

Fotó: Czagány Balázs / MTI
A Honvéd vendégeként 1-0-ra győzött a Ferencváros a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának rangadóján szombaton, így a tabellán négy pontra nőtt a különbség a listavezető és a második helyezett között.
OTP Bank Liga, 8. forduló: Budapest Honvéd-Ferencváros 0-1 (0-1)    Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4500 néző, v.: Erdős gólszerző: Petrjak (16.) sárga lap: Batik (57.), illetve Spirovski (43.), Petrjak (90.) Honvéd:  Gróf - Batik, Kamber, Baráth - Heffler (Kukoc, 74.), Nagy G., Pilík (Banó-Szabó, 59.), Gazdag, Holender - Danilo, N'Gog (Tischler, 64.) Ferencváros:  Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Heister - Sigér, Spirovski - Varga R. (Otigba, 62.), Bőle (Csernik, 88.), Petrjak - Lanzafame (Böde, 73.) A kezdés előtt egyperces gyászszünetet tartottak Géczi István emlékére, a Ferencváros olimpiai ezüstérmes kapusa hétfőn 74 évesen hunyt el. Az első félidőben a Honvéd bátran letámadta ellenfelét, a ferencvárosiak így jobbára a mezőnyben adogattak. A vendégek a 16. percben egy labdaszerzés után viszont gyors kontrát vezettek, és egy kiugratás végén Petrjak megszerezte a vezetést. A kispestiek mezőnyben egyenrangú partnerei voltak a ferencvárosiaknak, de a házigazdák előtt csak egy lehetőség adódott a gólszerzésre, akkor N'Gog előbb legyűrte Leandrót, lövése azonban elakadt Dibuszban. A második játékrészben fokozta a nyomást a vendéglátó, a Ferencváros beszorult a térfelére. A Honvéd fölénye azonban meddőnek bizonyult, Dibusznak nem kellett védenie. A hajrához közeledve cseréivel előbb a Honvéd, majd válaszként a Ferencváros váltott szerkezetet, de a játék képe és az eredmény sem változott. A Ferencváros - a mezőnyben egyedül - továbbra is veretlen, az éllovas két döntetlen mellett a hatodik sikerét könyvelte el.