Lenullázta a Partizan a Videotont

2017.08.24. 23:53
FOTÓ: Molnár Ádám
Hiába küzdött nagyon elszántan, sima 4-0-ás vereséget szenvedett a Videoton a Partizan Belgrád ellen a labdarúgó Európa-liga rájátszásának visszavágóján és nem jutott be a csoportkörbe.

Aktívabban kezdett a Videoton, az első percben Lazovics végzett el szögletet, három perccel később az előrehúzódó Nego 16 méteres lövését Sztojkovics védte szép vetődéssel. Két perccel később nagy bajba került a Videoton, Suljic veszítette el a labdát a szerb térfél közepén, a vendégek előretörtek és Tawamba 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-1).

Európa-liga, playoff
Videoton-Partizan Belgrád (szerb) 0-4 (0-3)
Felcsút, Pancho Aréna, 3485 néző. Jv.: Marriner (angol)
Gól: Tawamba (6.), Soumah (24.), Djurdjevics (35., 87.)
Kiállítva: Juhász (47.)
Sárga lap: Juhász (44.), Pátkai (51.), illetve Ostojics (27.), Everton (81.)
Továbbjutott: Partizan Belgrád 4-0-ás összesítéssel
Videoton: Kovácsik – Nego, Fiola (85.), Juhász, Stopira – Suljic (Szabó B. 77.), Pátkai, Hadzic, Henty (Géresi 46.) – Lazovics, Scsepovics (Maric 62.)
Partizan Belgrád: Sztojkovics – Vulicsevics, N. G. Miletics, Osztojics, N. R. Miletics – Jankovics (Pantics 77.), Radin, Everton, Soumah (Ilic 64.) – Tawamba (Djurickovics 70.), Djurdjevics

A fehérváriak továbbra is mentek előre, a 8. percben Lazovics lőtt kevéssel a kapu mellé.

A 20. percben a második szerb kapura lövés is góllal végződött, de Djurdjevics lesen kapta a labdát.

A 24. percben a harmadik Partizan-akció is gólt eredményezett, Fiola hibáját követően Djurdjevics beadása után Soumah továbbított a kapuba (0-2). Két perccel később Suljic csapott le egy rövid hazaadásra, egyedül tört volna kapura, Osztojics szabálytalankodott vele utolsó emberként, de a védő csak sárga lapot kapott.

A 35. percben minden eldőlt, ezúttal Hadzic rontott, Soumah futott el a jobb szélen, lapos beadása után Djurdjevics továbbított a hálóba (0-3).

A második játékrész Juhász kiállításával indult: a magyarok csapatkapitánya belépett a felfutó Djordjevics elé, a szerb elesett, a játékvezető pedig másodszor is felmutatta a sárga lapot a fehérvári védőnek.

A folytatásban mindkét csapat visszavett a tempóból, a hazaiak nem tudtak, a vendégek nem akartak többet hozzátenni a mérkőzéshez, de még így is szereztek egy gólt a 87, percben Djurdjevics másodszor volt eredményes (0-4).

Sovány vigasz, hogy a Dinamo Kijev Kádár Tamással a soraiban 3-1-re nyert a portugál Maritimo ellen, és érdekelt lesz a csoportkör ma déli sorsolásán. Rajta kívül két német csapat, a Hoffenheim (Szalai Ádám) és a Hertha BSC (vezetőedző Dárdai Pál), illetve a kazah Asztana (Kleinheisler László) révén lesznek még magyarok a sorozatban.

Ronaldóé az UEFA Év játékosa-díja

2017.08.24. 21:31
A Real Madrid focistája a holland "Legjobb női játékos", Lieke Martens mellett az UEFA Bajnokok Ligája Ünnepségen Monacóban, au
Az Európai Labdarúgó Szövetség Év Játékosa díjára idén Lionel Messit, Gianluigi Buffont és Cristiano Ronaldót jelölték. A díjat tavaly is Cristiano Ronaldo nyerte - tudósít az Euronews.

Ronaldo ( Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro) sorozatban a második Bajnokok Ligája győzelemhez segítette csapatát, a Real Madridot, és a legtöbb szerzett góllal zárta a Ligát. A győztest nyolcvan, a Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában játszó topcsapat edzője, illetve 55 újságíró választotta ki.

Kleinheisler kikerült a válogatott keretből

Sérülés miatt nem számíthat Kleinheisler Lászlóra a lettek és a portugálok elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésen Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

A magyar szövetség honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a középpályás szerda este érkezett Magyarországra, másnap délelőtt pedig orvosi vizsgálaton vett részt, amelynek eredménye azt mutatta ki, hogy nem léphet pályára jövő hét csütörtökön és vasárnap. Storck nem tervezi új játékos meghívását a keretbe.

"A mai MR-vizsgálat sajnos megerősített minket abban, hogy Kleinheisler László belső oldalszalagja sérült. Szerencsére nem súlyosan, de a válogatott következő két mérkőzésén egész biztosan nem szerepelhet" - mondta Szilas Ádám csapatorvos.

A 23 éves játékost kedden a Celtic Glasgow ellen 4-3-ra megnyert Bajnokok Ligája-selejtező 13. percében kellett lecserélni, miután hirtelen erős fájdalmat érzett a bal térdében. A keret vasárnap találkozik Telkiben, a légiósok a hétvégi bajnoki kötelezettségeiket követően érkeznek meg az edzőtáborba.

A magyar válogatott jövő csütörtökön Lettország, három nappal később pedig az Európa-bajnok Portugália csapatát fogadja a Groupama Arénában. A magyarok hat forduló után harmadik helyen állnak világbajnoki selejtezőcsoportjukban, a svájciaktól 11, a portugáloktól pedig 8 ponttal vannak lemaradva. Az első helyezett kijut a jövő évi oroszországi tornára, a második pótselejtezőt játszhat.