Megállt a levegő - Usain Bolt összeesett utolsó futásán (videó)

2017.08.13. 05:27
FOTÓ: ANTONIN THUILLIER / AFP
Nem sikerült Usain Bolt búcsúja, ugyanis utolsó futásán megsérült, Mo Farah pedig ezüstéremmel fejezte be fantasztikus karrierjét szombat este a londoni atlétikai világbajnokságon.

A nyolcszoros olimpiai bajnok jamaicai sprinter az esti program zárószámában a 4x100 méteres váltó utolsó embereként volt érdekelt: a 30 éves klasszis a harmadik helyen, viszonylag nagy hátrányban kapta meg a botot, láthatóan hihetetlen erőket kellett volna megmozgatnia a sikerhez, azonban körülbelül 20 méter után begörcsölt és összeesett. Bolt végül percekig feküdt a pályán, majd felkelt és az utolsó métereket sántikálva tette meg. A futamot nagy meglepetésre a britek nyerték.

A négyszeres ötkarikás aranyérmes Farah - aki mostantól fogva csak utcai versenyeken indul - a múlt pénteki nyitónapon 10 ezer méteren védte meg címét, most 5000-en is jó esélye volt erre. A versenyben azonban három etióp riválisa remek csapatmunkával a hajrában körbezárta, így nem hagyta neki, hogy előrekerüljön, végül Muktar Edris diadalmaskodott.

A 100 méteres női gátfutást az ausztrál Sally Pearson nyerte, aki ugyanebben a stadionban és versenyszámban a 2012-es olimpián is győzött. A világcsúcstartó amerikai Kendra Harrison csak negyedikként ért célba.

Férfi tízpróbában a riói olimpia ezüstérmese a francia Kevin Mayer győzött, a gerelyhajítók között pedig a német Johannes Vetter az első, 89,89 méteres dobásával diadalmaskodott.

4x100 m váltó, világbajnok:

Nagy-Britannia (Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake) 37.47
2. Egyesült Államok (Mike Rodgers, Justin Gatlin, Jaylen Bacon, Christian Coleman) 37.52

3. Kamila Licwinko (Lengyelország) 199

Egyesült Államok (Aaliyah Brown, Allyson Felix, Morolake Akinosun, Tori Bowie) 41.82 másodperc
2. Nagy-Britannia (Asha Philip, Desiree Henry, Dina Asher-Smith, Daryll Neita) 42.12
3. Jamaica (Jura Levy, Natasha Morrison, Simone Facey, Sashalee Forbes) 42.19

NB I - Büntetővel verte a Videoton a Debrecent

A hosszabbítás utolsó másodperceiben értékesített tizenegyessel győzte le a Videoton a vendég Debrecent szombaton, a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának záró mérkőzésén.

OTP Bank Liga, 5. forduló:

Videoton FC - Debreceni VSC 1-0 (0-0)

Felcsút, 1929 néző, v.: Kassai

gólszerző: Lazovic (97., 11-esből)
sárga lap: Pátkai (77.), Fiola (83.), Henty (86.), illetve Kinyik (2.), Könyves N. (19.), Filip (40.), Jovanovic (74.), Tőzsér (84.), Szatmári Cs. (93.), Nagy S. (96.)

Videoton FC:
Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Stopira - Hadzic, Pátkai (Géresi 86.), Varga J. (Maric 60.), Suljic - Lazovic, Henty

Debreceni VSC:
Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári Cs., Ferenczi J. - Tőzsér - Jovanovic (Csősz 96.), Holman (Mészáros N. 90.), Filip, Könyves N. - Tabakovic (Mengolo 77.)

A találkozó elején a vendégcsapat volt aktívabb, a visszafogottan kezdő Videoton negyedóra elteltével "érkezett meg" a meccsbe, ám helyzeteit nem váltotta gólra.

Fordulást követően is jóval többet birtokolta a labdát a hazai gárda, de sorra kihagyta ziccereit. A Debrecen leginkább a védekezéssel törődött és csak elvétve jutott el a fehérvári kapuig. A mérkőzést végül Danko Lazovic döntötte el a 97. percben értékesített tizenegyessel.

Megdöntötték Hosszú Katinka világcsúcsát

2017.08.12. 23:13
Hosszú Katinka a budapesti világbajnokságon. FOTÓ: Molnár Ádám
Megdöntötték Hosszú Katinka világcsúcsát 400 méter vegyesen az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának eindhoveni állomásán.

A szombati zárónapon a viadal honlapja szerint a spanyol Mireia Belmonte 4:18.94 perc alatt ért célba, jelentősen megjavítva a magyar klasszis rekordját, amelyet 4:19.46 perccel tartott 2015. december 2. óta. Hosszú jelentős hátránnyal másodikként (4:25.18) érkezett be Belmonte mögött.

Nem sikerült jól a 100 méteres hát döntője sem: az ebben a számban 55.03 másodperccel világcsúcstartó magyar csak harmadik lett 58.11-gyel, az első két helyet az ausztrál Emily Seebohm (56.00) és az amerikai Olivia Smoliga (56.58) foglalta el.

A pénzdíjas vk-sorozat harmadik, hollandiai állomásának pénteki nyitónapján Hosszú nyert 200 méter háton és 200 vegyesen egyaránt.

Sarah Sjöström azt követően, hogy pénteken 100 méter gyorson világcsúcsot úszott, szombaton ezt 200 méteren is megtette: a svéd klasszis önmaga 2014-es 1:50.78 perces idejét javította meg 1:50.43-ra.

A széria az európai szakasz zárultával immár Ázsiában folytatódik.