Játékvezető halála - Az MLSZ elfogadta a jelentést, Csányi nem

Habár délelőtt a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) honlapján azt közölték, hogy a pénteken, egy kánikulában teljesített futófelmérés közben Miskolcon elhunyt 54 éves amatőr játékvezető halálának ügyében elfogadták a tesztet szervező Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatóság jelentését, délután már az jelent meg a szervezet honlapján, hogy a szövetség első embere, Csányi Sándor új vizsgálatot rendelt el. Az mlsz.hu-n olvasható hír szerint Csányi felkérte a szövetség Felügyelő Bizottságát, hogy az Orvosi Bizottság bevonásával folytassa a vizsgálatot, és az esetleges felelősség megállapítása céljából készítsen új, az eset minden körülményét alaposan mérlegelő jelentést.

Százezer forintos büntetést kapott a Debrecen

A Debrecen kapott egyedüliként pénzbüntetést a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottságától az élvonal negyedik fordulója után.

Az MLSZ honlapjának keddi beszámolója szerint a DVSC-t a Ferencváros elleni vasárnapi gól nélküli döntetlennel zárult bajnoki miatt büntették 100 ezer forintra mint visszaesőt, szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért, vagyis az ellenfél és más sportszervezet szidalmazásáért.

büntetés DVSC MLSZ

Junior öttusa-vb - Aranyérmes lett a magyar női váltó

Aranyérmet nyert a Zs. Tóth Anna - Varga Eszter alkotta magyar női váltó a székesfehérvári junior öttusa-világbajnokság első napján, kedden.

A versenyben indult tizenhat váltó közül a magyar lányok 1393 ponttal végeztek az élen, az ezüstérmet 1369 ponttal az olasz Elena Micheli és Aurora Tognetti, a bronzérmet pedig 1366 ponttal a guatemalai Sophia Hernandez és Isabel Brand szerezte meg.

Kállai Ákos női szövetségi kapitány a verseny után azt mondta: a magyar versenyzők mind az öt számban erősek voltak, kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtottak. Vívásban, úszásban és a kombinált számban másodikak lettek, a lovaglást pedig megnyerték.

A hétfőig tartó vb-n szerdán a férfi váltók döntőit, csütörtök és pénteken a női és férfi egyéni selejtezőket, szombaton a női egyéni, vasárnap a férfi egyéni versenyek döntőit rendezik. A világbajnokság hétfőn a vegyesváltók versenyével zárul.