Ha nem győz, lemarad a Vasas és az FTC

2017.04.08. 07:57
Thomas Doll és a Ferencváros akkor léphet fel a dobogóra, ha nyer FOTÓ: NÉPSZAVA
A labdarúgó OTP Bank Liga mai, 25. fordulójában végképp lemaradhat a bajnoki versenyfutásban a Vasas, de a hétközi kupavisszavágó után újra összecsap az FTC és a Diósgyőr is. Az ezúttal a fővárosban sorra kerülő rangadó előtt Thomas Doll, a zöld-fehérek vezetőedzője azt mondta, az első félidei teljesítményén feltétlenül javítania kell a Ferencvárosnak.

Az őszi idényben meglepetésre hetekig éllovas angyalföldiek bár továbbjutottak a Magyar Kupában, szerdán az Újpesttel szembeni vereséggel tették ezt, így négy mérkőzésre duzzasztották vereségsorozatukat. A hetek óta tartó gyengélkedésnek köszönhetően az éllovas Videotontól mostanra hét pontra lemaradó Vasas ma végképp kiszállhat a bajnoki címért folyó küzdelemből, ha nem győz a székesfehérváriak átmeneti otthonában, Felcsúton. Az mindenesetre reménykedéssel töltheti el a csapat szurkolóit, ebben az idényben egyszer már véghezvitték a bravúrt, hiszen júliusban 2-1-re nyert a Vasas a Pancho Arénában.

A Videoton pontvesztése esetén a Ferencváros múlt heti legyőzésével közvetlen üldözővé előlépő Budapest Honvéd Sopronban, a Haladás elleni 90 perc végén újra az élre állhat, míg a Vasashoz hasonlóan lemaradó Ferencváros ismét a DVTK-val találkozik. A bajnok- és kupagyőztes csapat a hazai kupasorozatban éppen a borsodiak ellen elért gólnélküli döntetlennel jutott be a legjobb négy közé, vezetőedzőjük, Thomas Doll azonban tudja, mi lehet a gólszerzés receptje szombaton. „Igaz, hogy legutóbb gólnélküli döntetlent értünk el a DVTK ellen, de szerintem a látottak alapján egyértelműen kijelenthető, hogy nekünk volt több helyzetünk. Elsősorban azon kell elgondolkodnunk, hogy az első félidőben jobban szerepeljünk, mint a legutóbbi mérkőzéseinken” – nyilatkozta Doll a Népszavának. – Nagyobb labdabiztonsággal kell játszanunk már az első percektől kezdve, kevesebb hibával. Ha ez megvan, adódhatnak gólhelyzeteink, hiszen tudjuk, hogy mivel kerekedhetünk az ellenfelünk fölé – mondta el a tréner.

Sorsoltak a kupában
Pénteken elkészítették a Magyar Kupa elődöntőjének párosításait. A címvédő FTC az egyetlen alacsonyabb osztályú résztvevő, a harmadik ligás Budafok ellenében juthat el sorozatban harmadszor a fináléba, míg a Mezőkövesd a Vasassal mérkőzhet a döntőbe jutásért. A legjobb négy között az első mérkőzéseket április 26-án, míg a visszavágókra május 17-én rendezik.

A lapunknak adott interjújában (amelyet teljes terjedelmében elolvashatnak itt) a német szakember nemcsak a DVTK ellen következő találkozóra, hanem a bajnokságból hátralévő meccsekre is megjelölte a célt. „Szeretnénk győzni a hátralévő mérkőzéseinken, hiszen arra semmi garancia nincsen, hogy megnyerjük a Magyar Kupát, s azzal kivívjuk az Európa-liga szereplés jogát. Ha megnézzük az idei szezonban a teljesítménygörbét, bizony eléggé ingadozott: sok mélység és kiugrás volt, ám úgy gondolom, a tabella nem hazudik – utalt a tetemesnek tetsző hátrányra Doll. „Ezt saját magunknak köszönhetjük, nem voltunk annyira stabilak az idén. A Honvéd elleni mérkőzés előtt még megvolt az esélyünk, hogy közelebb kerüljünk, jelenleg viszont mérkőzésről mérkőzésre készülünk, hiszen mindet szeretnénk megnyerni. Valószínűleg most nem mi vagyunk a bajnoki favoritok: sajnos nem volt elég stabil a teljesítményünk.”

Dollék számára a győzelmen kívül a riválisok pontvesztésére is szükség volna ahhoz, hogy a már nemzetközi kupaselejtezőt érő első három hely valamelyikére lépjenek.

A 25. forduló programja

Debrecen–Gyirmót 18.00, Debrecen

Haladás–Honvéd, 18.00, Sopron

MTK–Mezőkövesd 18.00, Új Hidegkuti Nándor Stadion

Újpest–Paks 18.00, Szusza Ferenc Stadion

Videoton–Vasas 18.00, Felcsút (Tv.: M4 Sport)

FTC–DVTK 20.30, Groupama Aréna (Tv.: M4 Sport)

Madridi derbi a BL-meccsek előtt

Jövő héten már a Bajnokok Ligája negyeddöntőit játsszák a csapatok, ám a Real Madrid és az Atlético Madrid sem pihenhet rá szerdai párharcára, ugyanis fővárosi derbit rendeznek a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. Hazai környezetben a királyi gárda számít esélyesnek, ám mindkét együttes pazar formában van, ugyanis megnyerték legutóbbi öt-öt bajnokijukat. Zinedine Zidane együttese 10 ponttal előzi meg Diego Simeone gárdáját, amely az elmúlt hetek jó teljesítményének köszönhetően immár harmadik a tabellán.

A blancók számára viszont rossz hír, hogy Cristiano Ronaldo az elmúlt hetekben adós maradt a gólokkal, csapata elmúlt három bajnokiján nem talált az ellenfelek hálójába. Az Atlético felkészülését is hátráltatta egy eset, a csapat középpályását, Kokét a minap egy fegyveres férfi rabolta ki parkolás közben. A játékosnak nem esett bántódása, így minden bizonnyal vállalja majd a játékot Ronaldóék ellen.

A Barcelonának eközben könnyebb dolga lesz, a katalán együttes a Málagához látogat. Lionel Messiék pedig csakis a három pont megszerzésével lehetnek elégedettek, lévén még nem mondtak le a bajnoki cím megszerzéséről. Amennyiben a katalánok bezsebelik a bajnoki pontokat, az Atletico pedig megszorongatná a listavezetőt, Luis Enrique együttesének ismét lehetősége lenne a tabella élére állni.

La Liga, 31. forduló

Szombat: Espanyol-Alavés (Tv.: Sport1 13.00), Real Madrid-Atlético Madrid (Tv.: Sport1 16:45), Sevilla-Deportivo La Coruna (Tv.: Sport1 18:30), Málaga-Barcelona (Tv.: Sport1 20:45).

Vasárnap: Granada-Valencia (Tv.: Sport1 12:00), Celta Vigo-Eibar (Tv.: Sport2 16:15), Osasuna-Leganes (Tv.: Sport2 18:30), Las Palmas-Betis. Hétfő: Real Sociedad-Sporting Gijón.

Az élcsoport: 1. Real Madrid 71 pont/29 mérkőzés, 2. Barcelona 69, 3. Atlético Madrid 61.

Gyárfás-ügy: Szabó Joe hallgat az okokról

Szabó József olimpiai bajnok úszó nem beszél arról, miért állított valótlanságokat Gyárfás Tamásról, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) korábbi elnökéről, ahogy lapunk érdeklődésére azt sem árulta el, miért adott ki csütörtökön egy közleményt arról, hogy minden állítása hamis volt, ami 2016. november 22-én a fullank.com című internetes oldalnak adott interjújában megjelent. Szerettük volna megtudni, mi motiválta az akkori interjú során, és miért vonta vissza minden korábbi állítását?

"A közleményben mindent leírtam, amit el akartam mondani, a leírtakat nem kommentálom, semmit sem kívánok hozzátenni" - jelentette ki pénteken a Népszavának a Szabó Joe becenévvel ismert egykori kiváló úszó.

"(...)nem felel meg a valóságnak, hogy Gyárfás Tamás a közel 24 éves elnöksége alatt fizetést kért, vagy kapott volna; valótlan, hogy Gyárfás Tamás bármikor is kitiltotta Széchy Tamást az uszodából; minden alapot nélkülöz, hogy Czene Attilának egy francia szponzor támogatása azért hiúsult meg, mert Gyárfás Tamás abból magának jutalékot kért volna; nem igaz, hogy Gyárfás Tamás valamikor is egy tízmilliós ajánlatot elutasított, mondván, hogy harminc millió alatt nem kell szponzor.

Az előadottakra figyelemmel, sajnálatomat fejezem ki, amiért az általam közölt valótlanságok Gyárfás Tamás becsületét, jó hírnevét sértették, és így hozzájárultam ahhoz a lejárató kampányhoz, amely ellene irányult. Mindezekre való tekintettel Gyárfás Tamástól ezúton is elnézést kérek!" - olvasható többek között Szabó közleményében.