Előfizetés

Berki remekelt

Berki Krisztián lólengésben, Kovács Zsófia pedig felemáskorláton és ugrásban bejutott a döntőbe a tornászok dohai világkupaversenyén.

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki az első helyről várhatja a pénteki finálét azután, hogy 6,2-es kiinduló pontszámú gyakorlatára 14,833 pontot kapott. Ugyanezen a szeren Kállai Zoltán 19. lett 11,900 ponttal.

A nőknél a riói olimpikon Kovács felemáskorláton 13,733 pontot érdemelt ki, ezzel negyedikként került a döntőbe, ugrását pedig 13,466 ponttal jutalmazták, amivel hatodik. Al-Salty Dália felemáskorláton 11,900 ponttal a 11. helyen végzett.

Babos Tímea kiemeltként kezd

2017.03.24. 06:54
Fotó: Getty Images/Mike Ehrmann
Pauline Parmentier lesz Babos Tímea ellenfele a miami kemény pályás tenisztorna női versenyének második fordulójában, mivel a francia játékos az első körben legyőzte honfitársát, Ocean Dodint.

A világranglista 28. helyén álló Babos párosban is pályára lép majd Anasztaszija Pavljucsenkova oldalán, ellenfelük egy horvát-brit duó lesz, az első körben Ajla Tomljanovic, Heather Watson kettősével mérik össze erejüket.

Szoboszlai a megmentő

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott Szoboszlai Dominik két szabadrúgásával 2–1-re legyőzte az orosz nemzeti csapatot, így életben tartotta esélyét, hogy kijusson a májusi, Horvátországban rendezendő korosztályos Európa-bajnokságra.

Danyil Prucev góljával az oroszok szerezték meg a vezetést, a magyarok viszont remekül hajráztak. Szoboszlai mindkétszer szabadrúgásból talált az ellenfél hálójába, előbb a 73., majd a 83. percben. Utóbbi az összecsapás hosszabbításának harmadik percében született, ebben a korosztályban 2x40 perces meccseket játszanak.

Szélesi Zoltán csapatának rendkívül fontos volt, hogy mindhárom pontot megszerezze tegnap, ugyanis kedden Izraeltől 1-0-s vereséget szenvedett. A kvartett másik mérkőzésén Norvégia könnyedén, 3–0-ra legyőzte Izraelt. A csoportból az első kettő jut tovább, az utolsó találkozót vasárnap játsszuk a skandinávokkal.

Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Izrael 3, Magyarország 3, Oroszország 1.