Elhiszi? Újabb tizenkét ember szorult be a 4-es metró liftjébe

2017.03.02. 10:48
A 4-es metró Szent Gellért téri megállója. FOTÓ: Molnár Ádám/Népszava
Azok után, hogy szerdán nyolcan ragadtak benn legalább 20 percre a 4-es metró Gellért téri megállójának liftjébe, ma az Index értesülései szerint megismétlődött az eset. Most tizenketten szorultak be a liftbe, amit elvileg tegnap sikerült megjavítani.

A portál kereste a BKV-t is azzal kapcsolatban, hogy miért szorulnak be emberek a Gellért téri metrómegálló liftjébe, de azt kérték, hogy írásban küldjük el nekik a kérdéseinket. Nincsenek túl jó passzban a BKV személyszállító eszközei, mert közben a Széll Kálmán térre kitelepített kültéri mozgólépcsők egyike nem működött tegnap beázás miatt.

Kapcsolódó

Füst a földalattiban

Bottas a leggyorsabb

2017.03.02. 06:52
Fotó: Getty Images/Drew Gibson
Valtteri Bottas zárta az élen az F1-es csapatok harmadik tesztnapjának eredménylistáját Barcelonában, a finn pilóta 2017 eddig leggyorsabb körét produkálta.

A Mercedes pilótája ultralágy gumikon 1:19.705-ös kört futott, másodikként a Ferrari pilótája, Sebastian Vettel zárt lágy gumis körével. Az újonc Lance Stroll a keddi 12 köre után 98-at tett meg, de tegnap is kicsúszás vetett véget a tesztnapjának. Délelőtt még megúszta, megfogta a kavicságy, délután viszont falnak csapódott.

Az élmezőny. 1. Bottas (Mercedes) 1:19.705 (75 kör), 2. Vettel (Ferrari) 1:19.952 (139), 3. Ricciardo (Red Bull-TAG Heuer) 1:21.153 (70) 4. Palmer (Renault) 1:21.396 (51), 5. Hülkenberg (német, Renault) 1:21.791 (42).

Pontot ért az FTC feltámadása

2017.03.02. 06:51
Danick Snelder (labdával) négy gólja kevés volt a hazai győzelemhez FOTÓ: FTC/BÉKEFI ANDRÁS
A második félidőben már négy góllal is vezetett a Győri Audi ETO KC az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata elleni magyar bajnoki rangadón tegnap a Népligetben, végül a hajrában bekövetkező ferencvárosi fordítás ellenére is döntetlenre végződött a párharc.

A hangulat olyan volt, mintha Bajnokok Ligája mérkőzést rendeztek volna az Elek Gyuláról elnevezett csarnokban. A főszereplők, a hazai és nemzetközi szinten is meghatározó erőnek számító hölgyek még csak a bemelegítésnél tartottak, amikor a szektoraikat megtöltő fanatikusok már daloltak: hiába, a zöld-fehérek rangadója nemcsak Magyarországon, hanem az európai kupasorozatban is slágermérkőzésnek számítana. Hamarosan akár létre is jöhet egy ilyen párbaj a BL-ben, hiszen a felek már korábban biztosították helyüket a sorozat negyeddöntőjében – ha ott nem is, a budapesti négyes döntőben könnyedén kialakulhat ez a párosítás.

Ahhoz, hogy erre jövőre is legyen esély, az FTC-nek mindenképpen győzni kellett volna a Győr ellen, hiszen a budapestieket a játékot megelőzően nemcsak az ETO, hanem az Érd is megelőzte a táblázaton. A vendéglátók ennek tudatában kezdtek: noha az első lehetőségeit mindkét együttes kihagyta, Szöllősi-Zácsik Szandra révén a Ferencváros szerezte meg a vezetést a 3. percben.

Legközelebb a 8. percben rezdült meg a háló, az addig több védést bemutató Bíró Blanka kapuját Amorim Eduarda avatta fel.

A folytatásban élvezetes gólpárbaj vette kezdetét. Nora Mörk előbb hetesből juttatta előnyhöz a vendégcsapatot, majd ahányszor egyenlítettek a hazaiak, a Győr mindig visszavette a vezetést. Ez a tendencia először a 19. percben szakadt meg, amikor a Jovanovic lépéshibája után meglóduló Mörk 7-9-re alakította az állást.

A következő támadást a zárkózni igyekvő Lukács Viktória elhibázta, a túloldalon viszont az ex-ferencvárosi Tomori Zsuzsanna óriási gólt ragasztott a felsőbe, így háromra növelve a győri fórt: ekkor, azaz a 20. percben Elek Gábor, a hazaiak vezetőedzője kihasználta első időkérési lehetőségét. A játékmegszakítás után hiába szerezte meg első gólját Szucsánszki Zita, a 25. percben már 10-14 állt az eredményközlőn.

E ponton valami megváltozott, hiszen a játékrész hajrája előtt támadásban többet hibázó vidékiek az utolsó 5 percben nem találtak be, így a fenti előzmények ellenére is az utolsó másodpercekben az FTC az egyenlítésért támadott. A vége mégis maradt 13-14, amely parázs folytatást ígért.

A térfélcserét követően két hazai próbálkozás is a kapufán csattant, miközben Mörk és Bódi Bernadett tovább növelte az ETO-előnyt: Elek Gábor 13-17-nél még azt megelőzően játékmegszakítást kért, hogy nagyobbra nyílt volna az olló a csapatok között. Ám a differencia a következő percekben annak ellenére sem csökkent, hogy a mezőny legeredményesebbje, a végül 10 gólig jutó Schatzl Nadine egyre másra szórta a gólokat. Nagyon kellettek a négygólos hátrányban lévő FTC kapuvédőjének, Bíró Blankának a védései.

A hárítások utáni elfutásokból betaláló hazaiak a hajrára ismét igencsak fellelkesedtek, Zácsik 22. percben szerzett gólja pedig újra közel hozta az FTC-t. Egy perccel később, egy kétségbeesett győri időkérés után szinte felrobbant a csarnok, amikor Schatzl Nadine 25-25-re alakította az állást, a hatás pedig csak fokozódott, amikor a Zácsik újabb találata már az előnyt jelentette a hazaiak számára.

Az újfent gólképtelen ETO legközelebb három minutummal a vége előtt talált be, Danick Snadler azonban hamarosan visszavette az előnyt. A 29. percben a vendégek mestere kért újra időt, majd Amorim alakította egálra az állást, ami már nem változott: az utolsó támadást vezető Ferencváros időn túli szabaddobást végezhetett el a végső dudaszó után, a labda azonban nem talált utat a hálóba.

Noha a döntetlennel továbbra is megmaradt az ETO hatpontos előnye, a lefújást követően percekig felállva ünnepelte csapatát az Elek-aréna közönsége: a mutatott produkció méltó volt a párosítás rangjához. Folytatás mindkét fél számára vasárnap, már a BL-ben.

Háromezer jegy már elkelt
A Szerencsejáték Zrt. lesz a női kézilabda BL négyes döntőjének névadó támogatója, így a májusi, budapesti torna hivatalos elnevezése Tippmix EHF FINAL4 2017 – jelentették be tegnap az FTC-ETO mérkőzést megelőzően az európai (EHF) és a magyar (MKSZ) szövetség vezetői az Elek Gyula Aréna küzdőterén.
Kocsis Máté, az MKSZ elnöke emlékeztetett, hogy a Papp László Budapest Sportaréna május 6-án és 7-én immár negyedszer adhat otthont a négyes döntőnek, amelynek jövőre és 2019 tavaszán ugyancsak a helyszíne lesz. A szervezők közlése szerint tornára mostanáig több mint háromezer jegy elkelt.
Svájcban a Telekom Veszprém
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája "A" csoportjának 13. fordulóját ma este Svájcban a magyar bajnok bakonyi együttes nyitja, a Telekom Veszprém a Kadetten Schaffhausen vendége lesz. A felek közös története a negyedik párharcát számlálja csütörtök este, a Veszprém pedig még veretlen: két siker mellett egy döntetlen a mérleg.
A továbbjutásért folytatott harcban a Kadetten nem tényező: 11 eddigi csoportmérkőzéséből csak egyet nyert meg, tízet elbukott Császár Gábor csapata. A magyarok szempontjából persze ezen kívül is kijelenthető, hogy kötelező győzelem előtt áll a vendégcsapat, amely jelenleg három ponttal előzi meg a mögötte következő Flensburgot. A Kadetten-Telekom találkozót Magyarországon a Sport1 élőben közvetíti 19.30-tól.