Borkai: más döntés nem születhetett

Borkai Zsolt szerint a jelenlegi helyzetben más döntés nem születhetett, de a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) mindent megtesz annak érdekében, hogy Magyarország mihamarabb ötkarikás játékokat rendezzen.

A MOB elnöke szerda este az MTI-hez eljuttatott közleményében reagált arra a határozatra, amelyet a kormány hozott arról, hogy javaslatot tesz a fővárosi önkormányzatnak, valamint a Magyar Olimpiai Bizottságnak a 2024-es budapesti olimpia és paralimpia megrendezésére irányuló pályázat visszavonására.

"A Magyar Olimpiai Bizottság a fejlemények tükrében szomorúan veszi tudomásul, hogy jelen helyzetben más döntés nem születhetett, hiszen a Fővárosi Közgyűlés mai ülésének hangvétele után érezhető volt, hogy a remélt csoda elmarad, és a konszenzus nem visszaállítható a politikai pártok között" - jelentette ki Borkai Zsolt.

"Szomorú, hogy egy álom, sok ember álma most ténylegesen szertefoszlott. Nem azért, mert Magyarország nem teljesített jól, nem azért, mert a magyar emberek és a magyar sportolók nem méltóak a hazai rendezésű olimpiára, hanem mert egy nemzeti ügy felett győzedelmeskedett egyesek öncélú politikai érdeke. A Magyar Olimpiai Bizottság a jövőben is mindent megtesz majd annak érdekében, hogy hitének, alapszabályának és küldetésének megfelelően Magyarország mihamarabb olimpiai játékokat rendezhessen!" - mondta Borkai Zsolt.

A cserék döntöttek

2017.02.23. 00:02
A spanyol szurkolók győzelmet ünnepelhettek, ám Vardy gólja életben tartotta az angolok esélyeit FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/MI
A Sevilla 2-1-re győzte le a Leicester Cityt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóján, a több mint egy félidőt emberhátrányban futballozó Porto pedig hazai környezetben szenvedett 2-0-s vereséget a Juventus ellen.

Kapuslegendák csatájaként harangozták be a Porto és a Juventus összecsapását, ezúttal azonban csak a 35 esztendős Iker Casillas csillogtathatta meg képességeit. A torinói alakulat a kezdetektől fogva dominálta a találkozót, majd a hazaiak bal bekkje, Alex Telles két percen belül két sárgát is begyűjtött, így a Porto a 27. percben tíz emberre fogyatkozott. A portugál csapat hősiesen állta a sarat, azonban a második játékrész elején megzörrent Casillas hálója. A játékvezető viszont lesállás miatt nem adta meg Dybala találatát. A Juventus fölényé viszont később valóban góllá érett, a csereként beállt Pjaca használt ki egy védelmi hibát. A vendégek trénere, Massimiliano Allegri remekül nyúlt bele a meccsbe, ugyanis Daniel Alves is alig szállt be a kispadról, a jobb bekk jóformán azonnal betalált az ellenfél hálójába. A torinói együttes így kétgólos előnyből várhatja az olaszországi visszavágót.

A játéknap másik összecsapásán a Sevilla az utóbbi időben pocsékul teljesítő angol bajnokot látta vendégül. A spanyolok hamar vezetéshez juthattak volna, Morgan a tizenhatoson belül buktatta Correát, ám a 21 esztendős csatár pocsékul végezte el a büntetőt, lövése csemege volt Kasper Schmeichel számára. Az angol kapus azonban a 25. percben már nem tudta hárítani Sarabia fejesét. A második játékrészben Correa javítani tudta hibáját, s góllal örvendeztette meg a hazai publikumot. A Leicester City azonban nem roppant meg, az a Jamie Vardy tudott szépíteni, aki tavaly október után talált be ismét. A Sevilla 2-1-es győzelmet pedig azt jelenti, hogy ez a párharc abszolút nyitott maradt.

futball BL

Babos remek játékkal a 16 között

Az első helyen kiemelt Babos Tímea magabiztos győzelemmel jutott tovább szerdán a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztorna első fordulójából.

A világranglistán 33. magyar játékos a nyitókörben a török Ipek Soyluval (161.) találkozott, és rögtön elvette 18 éves ellenfele adogatását. A brék szemlátomást megnyugtatta a hazai kedvencet - aki idén még nem nyert mérkőzést világranglista-pontot adó tornán egyesben -, remekül kihasználta gyorsabb szerváit és bréklabdákat hárított. Aztán 5:3-nál ismét elvette a szabadkártyás Soylu adogatását, így 41 perc elteltével szettelőnybe került (6:3).

A kiválóan szerváló Babos a második játszmát is brékkel kezdte, ám a török 2:2-re egyenlített, csakhogy ezután ismét elvesztette az adogatását. A közönség 4:1-nél már fellélegzett, 5:2-nél pedig kézzelfogható közelségben volt a továbbjutás. A magyar játékos ekkor fantasztikus fogadásokkal eldöntötte a meccset, amely 1 óra 17 percig tartott.

"A mai teniszben nehéz kötelező győzelmekről beszélni, de persze én voltam az esélyesebb. Örülök, hogy simán és jó tenisszel nyertem, és csodálatos, hogy éppen itthon szereztem meg az első idei WTA-győzelmemet" - mondta boldogan Babos, hozzátéve, a tallinni Fed Kupa-tornán aratott két győzelme is sokat segített. "Az Australian Open óta jobban ment a játék, de rendre top 20-as és top 30-as ellenfelekkel találkoztam, sok döntő szettes meccs ment el, ebből tudok tanulni."

A 23 éves soproni teniszező elmondta, nyolcaddöntős ellenfeléről semmit sem tud, de edzője már feltérképezte az orosz játékost. Babosra a 16 között ugyanis a selejtezőből érkezett Anna Blinkova vár, aki 148. a WTA-rangsorban.

A folytatásban Udvardy Panna az orosz Anna Blinkova oldalán vív páros nyolcaddöntőt a negyedikként rangsorolt tajvani Hszieh Szu-vejjel és grúz Okszana Kalasnyikovával.