A Ferencváros húsz év után pólódöntős

A Ferencváros az elődöntő szombati visszavágóján szenzációs zárónegyedbeli, illetve kapusa, Vogel Soma nagyszerű teljesítményének köszönhetően 6-4-re legyőzte a montenegrói Jadran Carine együttesét, ezzel 17-16-os összesítéssel bejutott a férfi vízilabda Eurokupa fináléjába, ahol a román Digi Oradeával találkozik.

„Az elejétől fogva azt éreztem, hogy teljesen felkészültünk belőlük. Ezt igazolja az is, hogy kevés gólt kaptunk. Inkább a helyzetkihasználással voltak gondjaink, ezért is vezethetett többször a Jadran. Az utolsó negyed elején az volt a fejemben, amit Varga Zsolt mondott, hogy nincs elvesztett meccs, és küzdeni kell a végsőkig. Arra számítottam, hogy nem állnak le, de kielemeztük a lövőiket, én is külön videóztam, és ismerem őket a korosztályos válogatottból is, tudtam, hova helyezik a lövéseiket. Még életemben nem játszottam ilyen hangulatú meccset és ennyi szurkoló előtt. Fantasztikus hangulatot teremtettek, engem is vittek előre végig. Remélem, mostantól minden meccsünk ilyen lesz. Nekem ez lesz az első komolyabb döntő, amit játszhatok a Fradi színeiben, sokat kellett rá várni, de sikerült” – olvasható Vogel Soma nyilatkozata a klub hivatalos honlapján.

Az FTC húsz év elteltével játszhat ismét döntőt ebben a sorozatban, előzőleg az Eurokupa elődjének számító LEN Kupában alulmaradt az Újpesttel szemben.

Magyar csapat az elmúlt években nem jutott fináléba a nemzetközi porondon, a Honvéd 2004-es Euroliga-győzelme és a Szeged 2009-es LEN Kupa- sikere óta az európai kupákban nem szerzett trófeát magyar együttes.

Gulácsi, a tizenegyesölő

Döntő érdemeket szerzett az RB Leipzig 2-1-es idegenbeli sikerében a Borussia Mönchengladbach ellen Gulácsi Péter a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A magyar válogatott kapus a 45. percben bravúrral védte Thorgan Hazard tizenegyesét: a jobb sarokra helyezett labdát látványos vetődéssel ütötte ki. Ebben a szezonban Gulácsi három büntetőből kettőt megfogott, ezzel ő büszkélkedik a legjobb mutatóval ebben a kategóriában.

Megszakadt a Hertha BSC negatív sorozata a Bayern München ellen: a fővárosiak tizenegy egymásután elveszített párharc után ezúttal 1-1-es döntetlent értek el a címvédő és listavezető bajor sztárklub ellen, igaz, nem tudtak teljes szívből örülni ennek az eredménynek: Vedad Ibisevic vezető találatára ugyanis a 96. percben érkezett a müncheni válasz Robert Lewandowski részéről. Bár a játékvezető csak öt perc hosszabbítást jelzett, mégis tovább vezette a találkozót, mert a berliniek nagyon húzták az időt, előfordult, hogy a ráadásban egyszerre három játékosuk maradt a földön ápolást kérve. A kései egyenlítés után elszabadultak az indulatok a pályán, Rune Jarstein, a Hertha kapusa a labdával hátba lőtte a gólt ünneplő Xabi Alonsót, a bajorok vezetőedzője, Carlo Ancelotti pedig levonulás közben a középső ujját mutatta fel a berlini drukkereknek. A szakember a szokatlanul sportszerűtlen cselekedetét azzal indokolta, hogy leköpték a nézőtérről. A német szövetség Ancelotti és Jarstein ellen is fegyelmi vizsgálatot indított.

„A Bayern képes arra, hogy az utolsó percben is talpra álljon – mondta Dárdai Pál, a Hertha BSC magyar vezetőedzője a lefújás után. – Csodálatos eredmény pontot szerezni a Bayern ellen, a csapat végrehajtotta, amit terveztünk. Büszke vagyok a fiúkra és a szurkolóinkra is.”

A Hoffenheim a csereként a 68. percben beállt Szalai Ádámmal a soraiban 2-0-ra nyert a Darmstadt ellen.

Bundesliga, 21. forduló: Augsburg-Leverkusen 1-3, Mainz-Bremen 0-2, Hertha BSC-Bayern München 1-1, Hoffenheim-Darmstadt 2-0, Frankfurt-Ingolstadt 0-2, Dortmund-Wofsburg 3-0, Hamburg-Freiburg 2-2, Mönchengladbach-Leipzig 1-2, Köln-Schalke 04 1-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 50 pont, 2. RB Leipzig 45, 3. Borussia Dortmund 37.

Márton leiskolázta a vívóvilágkupa-mezőnyt

2017.02.20. 06:53
Márton Anna FOTÓ: NÉPSZAVA
Márton Anna nyerte a női kardozók athéni világkupaversenyét. A világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes, 21 éves magyar vívó az elődöntőben és a döntőben is francia ellenfelet győzött le, és összességében nagyszerű vívással szerezte meg felnőtt pályafutása első vk-aranyérmét.

A 64-es táblán az első fordulóban a lengyel Martyna Komisarczyk elleni 15-4-es eredménnyel „melegített", majd sokkal szorosabb küzdelemben 15-14-re verte az amerikai Dagmara Wozniakot. A legjobb nyolc közé a szintén lengyel Malgorzata Kozaczuk elleni 15-11-gyel jutott be, az elődöntőbe pedig az olasz Rossella Gregorióval szembeni 15-12-es sikerrel. Utolsó két asszójában Charlotte Lembachot 15-8-ra, Manon Brunet-t pedig - akitől a riói olimpia nyolcaddöntőjében kikapott - 15-11-re verte.

„Azt hiszem, a négyes döntőben mutatott szereplésemmel abszolút elégedett lehetek, tényleg jól ment a vívás" - nyilatkozott a magyar szövetség honlapjának. „Igazából az addigiakkal sem volt különösebb gond. Egyetlen szorosabb asszóm volt, az amerikai Wozniak ellen, de ott is 14-10-re én vezettem, valahogy sikerült egyenlítenie, de nem gondoltam, hogy ebből baj lehetne. A döntőben egy kicsit feszültnek éreztem magam Brunet ellen, talán még az olimpia emléke is beugrott, de csak addig, amíg nem kezdődött el az asszó. Ott félre tudtam tenni mindent."