Kínlódott a királyi gárda

2016.08.29. 07:55
Morata juttatta előnyhöz csapatát FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES
A vártnál jóval nehezebben gyűrte le a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid a tavalyi hatodik helyezett Celta Vigót a spanyol bajnokság második fordulójában.

Pedig a középpályára visszatérhetett Modric és Kroos is, s lássuk be, azért a Bale, Morata, Marco Asensio csatártrió sem tűnik annyira rossznak, mégha nyilván Benzema és Ronaldo kiesése érzékenyen is érinti a királyi gárdát. Tavaly a két bajnokin összesen 12 gólt gurított a Real a galíciaiaknak, ebből most csak kettő jött össze, ráadásul a második gól is nagy nehézségek árán.

A 60. percben Morata előnyhöz juttatta a hazaiakat, de hét perccel később egyenlítettek a vendégek Orellana révén. A 81. percben Kroosak sikerült ismét előnyhöz juttatnia Zinédine Zidane csapatát, s ha nehézségek árán is, de sikerült megőrizni az előnyt (2-1). Értékelésében a Real vezetőedzője, Zidane is elismerte, hogy ez a produkció messze elmaradt a várakozásoktól.

Hozzátette azonban, aggodalomra nincs ok, egy szezon alatt ilyen mérkőzések is vannak. Mint elmondta, tudnak ennél sokkal jobban is játszani, s nem is kérdés számára, hogy jobbak is lesznek. Megemlítette, hogy a válogatott szünet miatt most némi pihenő vár rájuk, de sok játékosának saját nemzeti tizenegyénél lesz jelenése.

Valami nem működik a spanyol pontvadászat előző kiírásának harmadik helyezettjénél. A Bajnokok Ligája döntőjébe is bejutott Atlético Madrid mindössze egyetlen gólra volt képes az első két fordulóban, pedig a Leganés elleni idegenbeli mérkőzésre már az első játéknapon eltiltását töltő Antoine Griezmann is visszatérhetett. Diego Simeone, a fővárosiak trénere azonban úgy véli, nincs ok az aggodalomra és mindenkinek meg kell őriznie hidegvérét.

„Továbbra is lelkesen dolgozunk, s megtaláljuk a helyes utat” – közölte az argentin edző. Szerinte semmi szégyellnivaló sincs abban, hogy a befejezéseknél még nem az igazi a csapata. Mint mondta, elégedett is azzal az edzésmunkával, amit eddig elvégeztek. Griezmann már távolról sem volt ennyire nyugodt. Mint mondta, ha így folytatják, s továbbra is ennyi helyzetet puskáznak el, még a végén a bennmaradásért kell játszaniuk.

Primera División, 3. forduló. Betis-La Coruna 0-0, Espanyol-Málaga 2-2, Eibar-Valencia 1-0, Osasuna-Real Sociedad 0-2, Real Madrid-Celta Vigo 2-1, Leganés-Atlético Madrid 0-0, Alavés-Sporting Gijon 0-0, Las Palmas-Gránada 5-1.

Szárnyal a United

A szélvészgyors ifjú szélső, Marcus Rashford 92. percben lőtt góljával maradt száz százalékos a Manchester United az angol labdarúgó bajnokság harmadik fordulója után.

Igen nehezen törték fel a vörös ördögök az addig szintén pontveszteség nélkül álló újonc Hull City védelmét, s már úgy látszott, gól nélküli döntetlennel zárul a találkozó, amikor a 92. percben Rooney zseniális beadását értékesítette a 19. születésnapját októberben ünneplő támadó.

Bár José Mourinho, a Manchester United trénere nem arról ismert, hogy komoly lehetőségeket adna a fiatal tehetségeknek, a meccs után ő sem fukarkodott a dicsérő jelzőkel, s a BT Sportnak elmondta, Rashford óriási pályafutás előtt állhat. Mint mondta, különösen jó érzés az utolsó percekben biztosítani a három pontot.

Kifejtette, remekül támadott le csapata, ezért megérdemelten nyertek. Hozzátette, minden mérkőzésen győzelemre kell játszaniuk, mert már egy döntetlen sem tesz jót a morálnak.

Jobb gólarányával előzi meg a tabellán a Chelsea az Unitedet. A londoniak meccsről meccsre nyújtanak egyre meggyőzőbb teljesítményt, ami azt jelzi, a játékosok egyre jobban megértik, mit is akar Antonio Conte. A Burnley elleni 3-0-s győzelem a kékek eddigi legmeggyőzőbb teljesítménye volt a szezonban. A hazaiaktól Hazard, Willian és Moses volt eredményes.

A harmadik fordulóban szerezte meg első bajnoki győzelmét a bajnok Leicester City. Véget is ért Vardy gólínsége, az ő találatával szerezte meg a vezetést a Leicester a Swansea ellen az első félidőben, majd az 52. percben Wes Morgan növelte az előnyt. A hajrában Leroy Fer fejessel szépített, ezzel lett 2-1 a hazaiaknak.

A bajnokcsapatból Mahrez büntetőt hibázott. Jóllehet a bukmékerek nem sok esélyt adnak arra, hogy a Leicester megvédje bajnoki címét, a vendég walesiek trénere, Francesco Guidolin szerint a City továbbra is a Premier League legerősebb együttesei közé tartozik.

„Igazságos eredmény született, mivel a Leicester jobban játszott nálunk. Különösen az első félidőben nőtt fölénk a bajnok” – fejtette ki az olasz tréner, aki a hazaiak sikeredzője, Claudio Ranieri honfitársa. Utóbbi is úgy látta, az első 45 perc volt az övék, s ekkor már el kellett volna dönteni a mérkőzést. Utalván arra, hogy szakadt az eső, megjegyezte: időnként az volt a benyomása, mintha vízilabdameccset játszottak volna.

Premier League, 3. forduló. Tottenham-Liverpool 1-1, Chelsea-Burnley 3-0, Crystal Palace-Bournemouth 1-1, Everton-Stoke 1-0, Leicester-Swansea 2-1, Southampton-Sunderland 1-1, Watford-Arsenal 1-3, Hull City-Manchester United 0-1, West Brom-Middlesbrough 0-0, Manchester City-West Ham 3-1.

Frissítve: 2016.08.28. 22:49