Keserű ferencvárosi döntetlen

2016.02.15. 06:58
FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ
Majdnem legyőzte a forduló előtt százszázalékos teljesítménnyel álló riválisát, a Rosztov Dont a Fradi női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntős küzdelmei során. Ami a férfiakat illeti, a Veszprém ellentmondást nem tűrően nyert a idegenben a török Besiktas ellen.

Hiába vezetett szinte végig a találkozó során az FTC-Rail Cargo Hungaria kézilabdacsapata hazai a pályán a Rosztov Don ellen, végül 29-29-s döntetlennel zárult a női Bajnokok Ligája egyik csúcsrangadója. A középdöntő 1-es csoportjának az első két helyezettje találkozott egymással a budapesti Syma Csarnokban, ahol az első félidő után 15-13-s eredmény mellett vonultak a hazaiak a szünetre. A folytatásban is a Ferencváros játszott jobban: a 41. percben a találkozón először háromgólos előnyre tett szert. A véghajrája hiába fordultak 29-27 mellett Szucsánszki Zitáék, végül két gólt szerezve döntetlenre mentett a Rosztov, mely így biztosan csoportelsőként jut tovább a rájátszásba. Szöllősi-Zácsik Szandra hét góllal zárt, míg Szekerczés Luca mind a hat büntetőjét értékesítette.

"Ez a döntetlen több a semminél, de csalódott vagyok. Úgy érzem, hogy itt a végjátéknál a játékvezetésnek iksz volt a célja – vélekedett az FTC vezetőedzője, Elek Gábor. – A mérkőzés végén olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem szabadott volna. Sajnos nem tudtunk azzal élni, hogy szinte végig vezettük a meccset." A második középdöntős csoportban is olyan rangadót játszottak, melynek volt magyar résztvevője. A Győri Audi ETO KC a 8. forduló előtt az élen azonos pontszámmal álló montenegrói Buducnost Podgoricához látogatott. A mérkőzésen végül a magyar lányok 25-22-őt játszottak.

A férfiaknál – akik két hónap után játszottak újra BL-meccset – az MVM Veszprém hozta a papírformát, és könnyedén győzte le a török Besiktast idegenben. A második játékrész elején már 22-15-re vezettek a bakonyiak. A hazai együttes hiába zárkózott fel háromgólnyira (26-23), végül 38-34-re nyert a tavalyi BL-döntős. Nagy László a találkozón ötször volt eredményes, melynek köszönhetően megszerezte az 500. gólját is a Veszprém színeiben.

"Az Európa-bajnokság után nem könnyű még visszarázódni, de ez nem lehet persze kifogás, hiszen nagyon sok csapat küzd ezzel. Támadásban jól teljesítettünk, de a védekezésünkön mindenképpen javítani kell, már csak azért is, hiszen ez a legnagyobb erősségünk. Jó értelemben véve agresszívebbnek kell lennünk" – magyarázta a Veszprém vezetőedzője, Xavi Sabaté. Másik férfi BL-csapatunk, a Mol-Pick Szeged a B csoport sereghajtójával, a dán Koldinggal mérkőzött meg a hétvégén. A Tisza-partiak 34-23-ra győztek hazai pályán.

A magyar érdekeltségű végeredmények
Férfi BL, csoportkör, 11. forduló
A csoport:
Besiktas-MVM Veszprém 34-38
Az állás: 1. PSG 18 pont, 2. MVM Veszprém 17, 3. Flensburg-Handewitt 16, 4. Kiel 11, 5. HC Zagreb 9, 6. Wisla Plock 8, 7. Celje 5, 8. Besiktas 2
B csoport:Mol-Pick Szeged-Kolding 34-23
Az állás: 1. Barcelona 15 pont (305-280), 2. Kielce 15 (338-319), 3. Rhein-Neckar 15 (298-279), 4. Szeged 13, 5. Vardar Szkopje 12, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 5, 8. Kolding 2
Női BL, középdöntő, 8. forduló1. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria-Rosztov Don 29-29
Az állás: 1. Rosztov Don 15 pont, 2. Ferencváros 10, 3. Larvik 8, 4. Baia Mare 6 (185-182), 5. Fleury Loiret 6 (186-196), 6. Thüringer HC
12. csoport:
Buducnost Podgorica-Győri Audi ETO KC 25-22
Az állás: 1. Buducnost Podgorica 11 pont (188-142), 2. Győri Audi ETO 11 (174-157), 3. Vardar Szkopje 8, 4. CSM Bucuresti 7, 5. Midtjylland 5, 6. Sävehof 2

Frissítve: 2016.02.14. 22:17

Dárdaiék veresége

A Hertha BSC hosszú és szép sorozata szakadt meg szombaton. Az együttes november eleje óta egyszer kapott csak ki, akkor is a Bayern Münchentől. Most azonban a VfB Stuttgartnak is sikerült két vállra fektetnie Dárdai Pál csapatát. Ez egyrészt nem szégyen, hiszen a Bundesliga egyedüli csapatáról van szó, amely minden tavaszi mérkőzését megnyerte, s összességében ötmeccses győzelmi szériát mondhat magáénak.

Másrészt viszont amiatt kellemetlen, mert a Hertha még nem nyert meccset tavasszal, igaz, nagyon szégyenkeznie sem kell, mert még mindig a negyedik helyen áll, miután a Leverkusen megelőzte, hét közben pedig a Hertha hosszú évek múltán bekerült a Német Kupa elődöntőjébe. A vereség ellenére egyvalaki számára így is ünneppel ért fel a stuttgarti meccs: Dárdai a 60. percben küldte pályára támadóját, Julian Schiebert, aki ennél nagyobb ajándékot aligha kaphatott volna 27. születésnapjára. Súlyos sérülése miatt ugyanis utoljára 365 napja, éppen egy éve léphetett pályára.

A hazaiaknál különösen a középpályás, Serey Dié fogott ki igen jó napot, aki az 51. percben szerzett vezetést a VfB-nek, a 84. percben pedig Filip Kostic biztosította a győzelmet 45.465 szurkoló előtt. a Mercedes Benz Arénában. A Hertha nagyon veszélytelen volt kapura, amire magyarázat lehet, hogy egyik legjobb támadója, Salomon Kalou sérülés miatt nem állhatott a magyar szakvezető rendelkezésére.

Dárdai szerint a vereségben szerepet játszott a hétközi kupameccs. „Meg kell tanulnunk elviselni a kettős terhelést – hangoztatta a magyar tréner. – A végére elfogyott az erőnk” – hangoztatta. A Bundesliga magyarjai sem brillíroztak. Kleinheisler László nem lépett a Brémában, Szalai Ádám pedig a Hannoverben. Huszti Szabolcs viszont végigjátszotta a Köln-Frankfurt találkozót, az Eintracht azonban 3-1-es vereséget szenvedett.

Bundesliga, 21. forduló. Mainz-Schalke 04 1-0, Borussia Dortmund-HSV Hannover 1-0, Darmstadt-Leverkusen 1-2, VfB Stuttgart-Hertha BSC 2-0, Werder Bremen-Hoffenheim 1-1, Wolfsburg-Ingolstadt 2-0, Köln-Frankfurt 3-1, Hamburg-Mönchengladbach 3-2, Augsburg-Bayern München 1-3.

Az élcsoport. 1. Bayern M. 56, 2. Dortmund 48, 3. Leverkusen 35 (31-22), 4. Hertha 35 (29-23).

Hosszúnak döntenie kell

“Még nem véglegesek az olimpiai számaim, most már választanunk kell” – nyilatkozta Hosszú Katinka az M4 Sportnak Kecskeméten, ahol az Univer 24 órás úszóünnepén vett részt. A Magyar Úszó Szövetség és közte fennálló nézeteltéréssel kapcsolatban nem nyilatkozott az ötszörös világbajnoknő.

“London óta arra fókuszálunk, hogy mik azok a számok, amelyekben esélyes lehetnék. Annyit sikerült előrelépnünk az elmúlt három és fél évben, hogy most már választanunk kell, ami egy szerencsés helyzet” – nyilatkozta a kevesebb, mint fél év múlva kezdődő riói ötkarikás játékokra készülő Hosszú. Kifejtette, több olyan sok száma is van, amiben el tudna indulni, s edző-férjével, Shane Tusuppal választaniuk kell, mi az, amire ráállnak

“Meglátjuk, mi hogyan alakul, melyek azok a versenyszámok, amelyekben tényleg olyan előrelépést érünk el, ami elég lehet a sikerhez. Beszélgetünk erről szinte minden egyes nap” – fogalmazott az úszó. Arra a kérdésre, hol tart az olimpiai felkészülésben, kifejtette: 2012-ben elkezdtek egy programot, így minden évben elemezni tudják, hogy miben sikerült fejlődnie, miben nem. “Szerencsére az elmúlt három év nagyon jól sikerült, reméljük, hogy hasonlóan sikerül majd az idei is” – mondta, majd úgy folytatta: jobban haladnak, mint eddig bármikor.

“Ha visszanézem a tavaly januári időeredményeimet, akkor jól látszik, hogy sokat sikerült előrelépnem, ami nagyon biztató, és sok önbizalmat is ad. Úgyhogy nyugodt szívvel mondhatom, nagyon jól megy a felkészülés, remélem, hogy semmilyen betegség vagy sérülés nem fog hátráltatni” – mondta Hosszú Katinka. A közeljövő programjáról szólva elmondta, kisebb, két-három hetes szünet következik, s legközelebb március elején áll rajthoz újból.