Kitűnő játék, magabiztos siker

2015.11.30. 06:59
Momir Ilic (pirosban) nagyszerűen játszott a PSG ellen FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ
Remek játékkal a Veszprém nyerte a csoportrangadót a paris Saint-Germain ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában. A bakonyiak a sikernek köszönhetően átvették a vezetést az A csoportban.

Rendkívül szigorú biztonsági intézkedések mellett rendezték meg az MVM Veszprém-PSG összecsapását a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A bejáratoknál gépfegyveres rendőrök ügyeltek a biztonságra. A Veszprém Aréna zsúfolásig megtelt. Nagy Lászlóék óriási üdvrivalgás közepette vonultak a pályára. A franciák "Je Suis Paris" feliratú mezben játszottak, így emlékeztek a november 13-i párizsi terrortámadás áldozataira.

A mérkőzést parádésan kezdte a Veszprém. Kevesebb, mint három perc alatt már három góllal vezetett a PSG ellen, majd a BL-góllövőlistáját vezető Mikkel Hansen kiállítása alatt 6-1-re elhúzott. Mind támadásban, mind pedig védekezésben, no és persze Mikler Roland révén kapusteljesítményben is ellenfele fölé nőtt a bakonyi alakulat, s nyolc perc játék után magabiztos előnyt harcolt ki a magyar csapat. Noka Serdarusic, a vendégek vezetőedzője időt kért. A rövid szünet hatásosnak bizonyult, ugyanis a PSG sorozatban háromszor is betalált, s felzárkózott 10-8-ra, ám ennél jobban nem tudta csökkenteni hátrányát, így a szünetre 16-14-es Veszprém vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második félidőt is remekül kezdték Xavi Sabaté fiai, s hamar 20-15-re elhúztak. A franciák nem tudtak mit kezdeni a remekül játszó Veszprémmel, így a tíz gólig jutó Momir Ilic és a 17 védést bemutató Mikler vezérletével 28-20-ra nyert a hazai együttes, s átvette a vezetést az A csoportban. „Nagyon fontos mérkőzés volt, de a szezon vége még messze van, a jelentős dolgok akkor dőlnek el – kezdte a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak trénere. – Jók voltunk védekezésben, tudtunk futni, a sok hibánk ellenére vezettünk a félidőben. A második játékrészben a védekezésünk Mikler vezérletével még inkább feljavult. Nem reális az eredmény, a két csapat között nincs ekkora különbség, szerintem ez a két együttes még találkozni fog egymással a Final Fourban.”

Az összecsapás egyik hőse, Mikler Roland a remek védekezést emelte ki. „Ez volt a győzelem kulcsa. Az a hat ember előttem úgy dolgozott, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Bízom benne, hogy hosszú távon tudjuk tartani ezt a szintet – fogalmazott a Népszavának a kapus, majd a saját teljesítményéről is szót ejtett. – Nagyon készültem erre a találkozóra. Reméltem, hogy lehetőséget kapok, s úgy gondolom, sikerült élnem vele. Olyan mérkőzés volt, amilyennek megálmodtam.”

A folytatásban sem vár könnyű feladat a Veszprémre. Vasárnap egy másik elitgárda, a THW Kiel vendége lesz. „A német bajnok ellen rendkívül nehéz dolgunk lesz. Nem lehet hibázni, ha csoportelsők szeretnénk lenni” – mondta lapunknak Schuch Timuzsin, a bakonyiak beállója. A másik magyar csapat, a Mol-Pick Szeged szoros mérkőzésen döntetlent játszott a francia Montpellier ellen. A Tisza-partiak szombaton a Rhein-Neckar Löwen otthonába látogatnak.

Eredmények
A csoport
MVM Veszprém-PSG 28-20
Celje-THW Kiel 23-23
Az állás: 1. MVM Veszprém 15 pont, 2. Flensburg-Handewitt 14 (268-237), 3. PSG 14 (283-257), 4. THW Kiel 9, 5. Zagreb 8, 6. Wisla Plock 7, 7. Celje 3, 8. Besiktas 2
B csoport:
Kielce-Vardar Szkopje 23-20
Kolding-Barcelona 28-36
Montpellier- Mol-Pick Szeged 29-29
Az állás: 1. Rhein-Neckar Löwen 13 pont (246-222), 2. FC Barcelona 13 (238-219), 3. Kielce 12, 4. Vardar Szkopje 10 (252-230), 5. Mol-Pick Szeged 10 (231-226), 6. Montpellier 4 (211-231), 7. Kristianstad 4 (255-282), 8. Kolding 2

Egyre feljebb az Újpest

2015.11.30. 06:58
A Honvéd játékosai (sötétben) a békéscsabaiak fölé nőttek FOTÓ: MTI/KOVÁCS TAMÁS
Begyújtotta a rakétákat az Újpest, amely sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és ezzel már az ötödik helyen áll az élvonalbeli fociligában. Győzött a Ferencváros is, miután a DVSC csak bő egy órát bírt ki kapott gól nélkül az Üllői úton.

Nagyot változott a világ Újpesten: a pocsék kezdés után magára talált, s egyre-másra hozza az összecsapásait az együttes. Nebojsa Vignjevic játékosai szombaton Szombathelyről távoztak három ponttal, s mindez azt jelenti, hogy sorozatban a harmadik idegenbeli találkozójukat nyerték meg. Nem véletlen, hogy a szerb szakvezető büszkén beszélt a csapatáról. „Fantasztikus összecsapáson három gólt szereztünk, a mérkőzés egészét tekintve uraltuk a játékteret, mindkét félidőben jobbára nálunk volt a labda – lelkendezett a tréner a klub honlapján. - Meggyőző teljesítményt nyújtott kivétel nélkül mindenki, és mondom ezt azért is, mert a Haladás otthonában mindig nehéz jó meccset játszani. Már korán sikerült megszereznünk az első gólt, a második félidőben pedig bebiztosítottuk győzelmünket.”

A harmadik találat a szenegáli Mbaye Diagnét dicséri, aki a 11. magyar bajnokiján nyolcadszor volt eredményes, és ezzel üldözőbe vette a góllövőlistát vezető, ám hetek óta eredménytelen magyar válogatott csatárt, Böde Dánielt. Ami a zöld-fehéreket illeti, a kissé tartalékos Debrecen legyőzése a Böde-gólok nélkül is összejött, betudhatóan annak, hogy a második félidőben már rogyadoztak a hajdúsági hadállások. Az ecuadori Ramírez vezető találata után Radó András vált főszereplővé, előbb összehozott egy 11-est, majd maga állította be a 3-0-ás végeredményt. A villámléptű szélső tette mindezt bő húsz perc alatt… „Boldog vagyok, hogy egyre jobban megy a játék a hosszú sérülésem után – értékelt az FTC weblapján a Szombathelyről érkező támadó. – Thomas Doll edző azzal a feladattal küldött pályára, hogy igyekezzek üres területre mozogni.”

Több hosszú sorozat is megszakadt az NB I 17. fordulójában – a 16. fordulót a hét közepén rendezik meg -, volt ahol örömmel fogadták, akadt, ahol kevésbé. A Vasast 4-2-re felülmúló Puskás Akadémia például kilenc nyeretlenül megvívott összecsapás után gyűjtötte be újra a három pontot az élvonalban, míg idegenben április 18. után - tizenegy találkozót követően - diadalmaskodott. A Diósgyőr 1-1-et játszott a vendég Pakssal, ez pedig annyit tesz, hogy a tolnai csapat öt győztes mérkőzés után vesztett pontokat - ezzel együtt maradt a második helyen a tabellán -, míg a hazai együttes három elvesztett párharcot követően ért el döntetlent. A paksiak új klubcsúcsot állítottak fel, ugyanis immáron kilenc találkozó óta veretlenek az élvonalban.

NB I, 17. forduló
Ferencváros-Debrecen 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 6642 néző, v.: Kassai
Gólszerző: Ramírez (66.), Gera (78., 11-esből), Radó (87.)
Videoton-MTK 1-0 (0-0)
Székesfehérvár, 1314 néző, v.: Bognár T.
Gól: Oliveira (81.)Kiállítva: Gera D. (72.)
Diósgyőr-Paks 1-1 (0-1)
Diósgyőr, 2000 néző, v.: Farkas Á.
Gól: Griffiths (87.), ill. Balázs Zs. (31.)Kiállítva: Grumic (65.)
Haladás-Újpest 0-3 (0-2)
Szombathely, 2817 néző, v: Solymosi
Gól: Hazard (9.), Litauszki (30.), Diagne (60.)
Honvéd-Békéscsaba 3-2 (1-2)
Bozsik Stadion, 800 néző, v: Szabó Zs.
Gól: Nagy G. (6., 63.), Baráth (91.), ill. Vaskó (3.), Birtalan (34.)
Vasas-Puskás Akadémia 2-4 (1-3)
Illovszky Stadion, 500 néző, v.: Vad II.G
Gól: Ádám (22.), illetve Debreceni (34., öngól), Bacelic-Grgic (36.), Tischler (40., 85.)Kiállítva: Remili (73.)

Michelisz másodszor privát világbajnok

2015.11.30. 06:56
A privát világbajnok FOTÓ: NÉPSZAVA
A szezon előtt megfogalmazott két célja közül sikerült egyet elérnie a túraautó-világbajnokságban (WTCC) szereplő Zengő Motorsport versenyzőjének, Michelisz Norbertnek. Ugyan nem tudott közvetlenül a négy gyári Citroën mögött végezni az összetettben – mivel az 5. helyezett a hondás Gabriele Tarquini lett –, de a privát versenyzők számára kiírt külön pontversenyt, a Yokohama Drivers' Trophyt megnyerte.

Ezzel második alkalommal lett Michelisz privát világbajnok, először 2012-ben egy BMW-vel sikerült elérnie a bravúrt. „Mindent beleadtunk, ennél több pontot nem tudtunk volna gyűjteni” – értékelt az idényzáró Katari Nagydíj után a Honda Civic-kel versenyző pilóta. A pénteki dohai időmérő edzésen a 6. helyet szerezte meg a 31 éves sportoló, az első futamot azonban egy hellyel hátrébb fejezte be, a győztes az idei világbajnok, José María López volt.

A második viadalt az 5. rajtkockából kezdte meg Michelisz, az első kanyar után feljött a 4. helyre, majd egy biztonság autós szakaszt követően Yvan Muller megpörgette John Filippit, így a magyar pilóta már a 3. pozícióban állt, melyet ragyogóan őrzött meg az utolsó WTCC-futamán szereplő Sébastien Loebbel szemben. A francia legenda végül egy ponttal lemaradva Mullertől – aki megnyerte a második versenyt – a 3. lett a vb-tabellán.

Michelisz nem első nagyszerű idénye után felmerül a kérdés, hogy helyet kaphat-e jövőre egy gyári csapatnál. „Világbajnok szeretnék lenni, remélhetőleg a pályafutásom során megadatik ez a lehetőség. Még minden nyitott, de abban biztos vagyok, hogy mindig képesek leszünk közelebb kerülni ehhez a célhoz” – reagált a jövőjét firtató találgatásokra.