Előfizetés

Részben jött be Dárdai védekező taktikája

Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője különleges taktikát dolgozott ki a Bayern München ellen, ami részben működött is, legalábbis a védekezés tekintetében. A támadásokra viszont nem volt erő, s miközben a berliniek eddig mindegyik idegenbeli találkozójukon képesek voltak helyzetek kidolgozására, ez Pep Guardiola csapata ellen nem jött össze, a berliniek minden kísérletét csírájában elfojtotta a Bayern, amely 21. őszi elsőségét szerezheti meg. A Hertha egyetlen egyszer, a 23. percben jutott el a Bayern kapujához.

A hazaiak a 34. percben Thomas Müller góljával szerezték meg a vezetést, aki ezzel 13. bajnoki találatát érte el. Négy perccel az első félidő vége előtt a francia szuperzseni, Kingsley Coman növelte az előnyt. 2-0 is lett a végeredmény. A Bayern így Karl-Heinz Rummenigge klubelnök megfogalmazása szerint „tökéletes héten” van túl, egy gólt sem kapott, s összesen hat találatot szerzett, ebből négyet a Bajnokok Ligájában a görög Olympiakosz ellen.

A bajnokságban esély sincs arra, hogy bárki képes legyen megszorítani a Bayernt, amely 14 forduló után 40 pontot szerzett, mindössze két pontot veszített. Játékán szombaton az sem érződött, hogy meglehetősen tartalékosan lépett pályára, Douglas Costa, David Alaba és Arjen Robben is hiányzott, de továbbra is a maródiak listáján szerepel Franck Ribéry, Juan Bernat, Thiago és Mario Götze.

Dárdai a találkozót követően úgy fogalmazott, ezzel a 0-2-vel együtt lehet élni, s a maximumot hozták ki magukból. Ez mindenképpen így is van, hiszen a Bayern otthonában ez nem rossz eredmény, még ha a bajorok további gólokat is lőhettek volna. Ami komoly kellemetlenség a Hertha számára, hogy belső védője, Sebastian Langkamp megkapta az ötödik sárgáját, így hétvégén hiányzik majd a Bayer Leverkusen elleni berlini találkozón.

Bundesliga, 14. forduló. Darmstadt-Köln 0-0, Bayern München-Hertha BSC 2-0, Hoffenheim-Mönchengladbach 3-3, Hannover-Ingolstadt 4-0, Mainz-Frankfurt 2-1, Werder Bremen-Hamburger SV 1-3, Dortmund-Stuttgart 4-1 Augsburg-Wolfsburg 0-0, Leverkusen-Schalke 1-1

Az élcsoport. 1. Bayern 40, 2. Dortmund 32,3, 3. Wolfsburg 25.

Kitűnő játék, magabiztos siker

K. D.
2015.11.30. 06:59
Momir Ilic (pirosban) nagyszerűen játszott a PSG ellen FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ
Remek játékkal a Veszprém nyerte a csoportrangadót a paris Saint-Germain ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában. A bakonyiak a sikernek köszönhetően átvették a vezetést az A csoportban.

Rendkívül szigorú biztonsági intézkedések mellett rendezték meg az MVM Veszprém-PSG összecsapását a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A bejáratoknál gépfegyveres rendőrök ügyeltek a biztonságra. A Veszprém Aréna zsúfolásig megtelt. Nagy Lászlóék óriási üdvrivalgás közepette vonultak a pályára. A franciák "Je Suis Paris" feliratú mezben játszottak, így emlékeztek a november 13-i párizsi terrortámadás áldozataira.

A mérkőzést parádésan kezdte a Veszprém. Kevesebb, mint három perc alatt már három góllal vezetett a PSG ellen, majd a BL-góllövőlistáját vezető Mikkel Hansen kiállítása alatt 6-1-re elhúzott. Mind támadásban, mind pedig védekezésben, no és persze Mikler Roland révén kapusteljesítményben is ellenfele fölé nőtt a bakonyi alakulat, s nyolc perc játék után magabiztos előnyt harcolt ki a magyar csapat. Noka Serdarusic, a vendégek vezetőedzője időt kért. A rövid szünet hatásosnak bizonyult, ugyanis a PSG sorozatban háromszor is betalált, s felzárkózott 10-8-ra, ám ennél jobban nem tudta csökkenteni hátrányát, így a szünetre 16-14-es Veszprém vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második félidőt is remekül kezdték Xavi Sabaté fiai, s hamar 20-15-re elhúztak. A franciák nem tudtak mit kezdeni a remekül játszó Veszprémmel, így a tíz gólig jutó Momir Ilic és a 17 védést bemutató Mikler vezérletével 28-20-ra nyert a hazai együttes, s átvette a vezetést az A csoportban. „Nagyon fontos mérkőzés volt, de a szezon vége még messze van, a jelentős dolgok akkor dőlnek el – kezdte a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak trénere. – Jók voltunk védekezésben, tudtunk futni, a sok hibánk ellenére vezettünk a félidőben. A második játékrészben a védekezésünk Mikler vezérletével még inkább feljavult. Nem reális az eredmény, a két csapat között nincs ekkora különbség, szerintem ez a két együttes még találkozni fog egymással a Final Fourban.”

Az összecsapás egyik hőse, Mikler Roland a remek védekezést emelte ki. „Ez volt a győzelem kulcsa. Az a hat ember előttem úgy dolgozott, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Bízom benne, hogy hosszú távon tudjuk tartani ezt a szintet – fogalmazott a Népszavának a kapus, majd a saját teljesítményéről is szót ejtett. – Nagyon készültem erre a találkozóra. Reméltem, hogy lehetőséget kapok, s úgy gondolom, sikerült élnem vele. Olyan mérkőzés volt, amilyennek megálmodtam.”

A folytatásban sem vár könnyű feladat a Veszprémre. Vasárnap egy másik elitgárda, a THW Kiel vendége lesz. „A német bajnok ellen rendkívül nehéz dolgunk lesz. Nem lehet hibázni, ha csoportelsők szeretnénk lenni” – mondta lapunknak Schuch Timuzsin, a bakonyiak beállója. A másik magyar csapat, a Mol-Pick Szeged szoros mérkőzésen döntetlent játszott a francia Montpellier ellen. A Tisza-partiak szombaton a Rhein-Neckar Löwen otthonába látogatnak.

Eredmények
A csoport
MVM Veszprém-PSG 28-20
Celje-THW Kiel 23-23
Az állás: 1. MVM Veszprém 15 pont, 2. Flensburg-Handewitt 14 (268-237), 3. PSG 14 (283-257), 4. THW Kiel 9, 5. Zagreb 8, 6. Wisla Plock 7, 7. Celje 3, 8. Besiktas 2
B csoport:
Kielce-Vardar Szkopje 23-20
Kolding-Barcelona 28-36
Montpellier- Mol-Pick Szeged 29-29
Az állás: 1. Rhein-Neckar Löwen 13 pont (246-222), 2. FC Barcelona 13 (238-219), 3. Kielce 12, 4. Vardar Szkopje 10 (252-230), 5. Mol-Pick Szeged 10 (231-226), 6. Montpellier 4 (211-231), 7. Kristianstad 4 (255-282), 8. Kolding 2

Egyre feljebb az Újpest

S.T.R.
2015.11.30. 06:58
A Honvéd játékosai (sötétben) a békéscsabaiak fölé nőttek FOTÓ: MTI/KOVÁCS TAMÁS
Begyújtotta a rakétákat az Újpest, amely sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és ezzel már az ötödik helyen áll az élvonalbeli fociligában. Győzött a Ferencváros is, miután a DVSC csak bő egy órát bírt ki kapott gól nélkül az Üllői úton.

Nagyot változott a világ Újpesten: a pocsék kezdés után magára talált, s egyre-másra hozza az összecsapásait az együttes. Nebojsa Vignjevic játékosai szombaton Szombathelyről távoztak három ponttal, s mindez azt jelenti, hogy sorozatban a harmadik idegenbeli találkozójukat nyerték meg. Nem véletlen, hogy a szerb szakvezető büszkén beszélt a csapatáról. „Fantasztikus összecsapáson három gólt szereztünk, a mérkőzés egészét tekintve uraltuk a játékteret, mindkét félidőben jobbára nálunk volt a labda – lelkendezett a tréner a klub honlapján. - Meggyőző teljesítményt nyújtott kivétel nélkül mindenki, és mondom ezt azért is, mert a Haladás otthonában mindig nehéz jó meccset játszani. Már korán sikerült megszereznünk az első gólt, a második félidőben pedig bebiztosítottuk győzelmünket.”

A harmadik találat a szenegáli Mbaye Diagnét dicséri, aki a 11. magyar bajnokiján nyolcadszor volt eredményes, és ezzel üldözőbe vette a góllövőlistát vezető, ám hetek óta eredménytelen magyar válogatott csatárt, Böde Dánielt. Ami a zöld-fehéreket illeti, a kissé tartalékos Debrecen legyőzése a Böde-gólok nélkül is összejött, betudhatóan annak, hogy a második félidőben már rogyadoztak a hajdúsági hadállások. Az ecuadori Ramírez vezető találata után Radó András vált főszereplővé, előbb összehozott egy 11-est, majd maga állította be a 3-0-ás végeredményt. A villámléptű szélső tette mindezt bő húsz perc alatt… „Boldog vagyok, hogy egyre jobban megy a játék a hosszú sérülésem után – értékelt az FTC weblapján a Szombathelyről érkező támadó. – Thomas Doll edző azzal a feladattal küldött pályára, hogy igyekezzek üres területre mozogni.”

Több hosszú sorozat is megszakadt az NB I 17. fordulójában – a 16. fordulót a hét közepén rendezik meg -, volt ahol örömmel fogadták, akadt, ahol kevésbé. A Vasast 4-2-re felülmúló Puskás Akadémia például kilenc nyeretlenül megvívott összecsapás után gyűjtötte be újra a három pontot az élvonalban, míg idegenben április 18. után - tizenegy találkozót követően - diadalmaskodott. A Diósgyőr 1-1-et játszott a vendég Pakssal, ez pedig annyit tesz, hogy a tolnai csapat öt győztes mérkőzés után vesztett pontokat - ezzel együtt maradt a második helyen a tabellán -, míg a hazai együttes három elvesztett párharcot követően ért el döntetlent. A paksiak új klubcsúcsot állítottak fel, ugyanis immáron kilenc találkozó óta veretlenek az élvonalban.

NB I, 17. forduló
Ferencváros-Debrecen 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 6642 néző, v.: Kassai
Gólszerző: Ramírez (66.), Gera (78., 11-esből), Radó (87.)
Videoton-MTK 1-0 (0-0)
Székesfehérvár, 1314 néző, v.: Bognár T.
Gól: Oliveira (81.)Kiállítva: Gera D. (72.)
Diósgyőr-Paks 1-1 (0-1)
Diósgyőr, 2000 néző, v.: Farkas Á.
Gól: Griffiths (87.), ill. Balázs Zs. (31.)Kiállítva: Grumic (65.)
Haladás-Újpest 0-3 (0-2)
Szombathely, 2817 néző, v: Solymosi
Gól: Hazard (9.), Litauszki (30.), Diagne (60.)
Honvéd-Békéscsaba 3-2 (1-2)
Bozsik Stadion, 800 néző, v: Szabó Zs.
Gól: Nagy G. (6., 63.), Baráth (91.), ill. Vaskó (3.), Birtalan (34.)
Vasas-Puskás Akadémia 2-4 (1-3)
Illovszky Stadion, 500 néző, v.: Vad II.G
Gól: Ádám (22.), illetve Debreceni (34., öngól), Bacelic-Grgic (36.), Tischler (40., 85.)Kiállítva: Remili (73.)