Egy Szécsényből Ludányhalászi felé közlekedő autó eddig ismeretlen körülmények között elütött egy férfit. A gyalogos olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztette. A baleset helyszínelését a rendőrök teljes útlezárás mellett végzik, a forgalmat mindkét irányból Endrefalva felé terelik.
A belügyi tárca közleményben is ismertette a részleteket. Ezek szerint több, kábítószer-csempészettel gyanúsított személyt fogott el a szerb rendőrség, többek között a Balkán egyik legjelentősebb drogbáróját, és az egyik legismertebb szerb kábítószercsempészt is.
A belügyminisztérium munkatársai több hónapos nyomozás eredményeként 13 kilogramm heroint foglaltak le, valamint felfedték egy kábítószercsempész-hálózat tagjainak a kilétét, akik évek óta szállítottak drogot Törökországból Szerbiába és Nyugat-Európába.
Egy másik akció keretében a Szerbiát Koszovóval összekötő brnjaki átkelőnél az Interpol elfogatóparancsa alapján őrizetbe vettek egy férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy január és május között részt vett a Macedóniában történt terrortámadásokban, amelyekben több mint húszan vesztették életüket.
Fügedi-Bognár Kinga elmondta: információik szerint a rendőrautó a baleset idején szolgálatban állt és megkülönböztető jelzést használt. A karambol miatt a forgalom a külső sávokon halad és emiatt lelassult. A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja.