Előfizetés

Dárdai csapata az újoncnál győzött

Tovább tart Dárdai Pál vezetőedző csapatának, a Herthának a lendülete a német labdarúgó bajnokságban, miután idegenben győzte le 1-0-ra az újonc Ingolstadt együttesét. A berliniek egyetlen találatát a nyáron a Bayern Münchentől szerződtetett Mitchell Weiser szerezte.

A mindössze 21 éves játékosnak ez volt az első gólja új együttesében. "Szervezetten játszó ellenfélre számítottunk, amelyik folyamatosan próbál támadni, olyat is kaptunk. Ma nem mozogtunk olyan frissen, mint szoktunk, de úgy érzem, megdolgoztunk a győzelemért" – idézi a liga honlapja Dárdai gyors értékelését. – "A védekezésünk rendben volt, a támadójátékunkban azonban több van, ezt majd be is kell bizonyítanunk. A három ponttal mindenesetre elégedett vagyok." Az elmúlt szezonban még a kiesés ellen küzdő Hertha ezzel jelenleg az ötödik helyen áll a Bundesligában.

Az éllovas és százszázalékos Bayern München a Kölnt vendégül látva sem tudott hibázni: 4-0-ra győzte le ellenfelét. Az első játékrészben először Arjen Robben talált be, majd a Juventustól szerződtetett Arturo Vidal követte őt a sorban. A második félidőben a gólgyáros Robert Lewandowski és a büntetőből betaláló Thomas Müller voltak eredményesek.

Bundesliga, 10. forduló. Hoffenheim-Hamburger 0-1, Bayern München-Köln 4-0, Bayer Leverkusen-Stuttgart 4-3, Hannover-Eintracht Frankfurt 1-2, Mainz-Werder Bremen 1-3, Darmstadt-Wolfsburg 0-1, Ingolstadt-Hertha 0-1, Borussia Dortmund-Augsburg 5-1, Mönchengladbach - Schalke 3-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 30 pont, 2. Borussia Dortmund 23, 3. Schalke 19.

Nem vették be Párizst

2015.10.26. 06:56
Fontos győzelmet aratott hazai pályán a Szeged a francia Montpellier ellen FOTÓ: MTI/BUGÁNY JÁNOS
Szoros csatában vesztett a Veszprém férfi kézilabdacsapata a PSG ellen a Bajnokok Ligája A csoportjának csúcsrangadóján. A Szeged kiélezett mérkőzésen egygólos győzelmet aratott a francia Montpellier felett. A nőknél a Győr nyert a legrangosabb európai kupasorozatban, míg az FTC drámai végjátékban az utolsó másodpercben mentette döntetlenre a Fleury Loiret elleni találkozót.

Csoportrangadó várt tegnap délután az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligájában. A PSG együttesét nem kellett bemutatni a bakonyiaknak, ugyanis évről-évre összecsap egymással a két gárda a legrangosabb európai kupasorozatban. Az elmúlt egy esztendőben már ötödször találkozott egymással a két csapat, s eddig meglehetősen impozáns Ilicék mérlege a francia bajnokkal szemben: három győzelem mellett egy döntetlen született. Most azonban nem ígérkezett egyszerű feladatnak Noka Serdarusic legényeinek legyőzése. A PSG jelentősen megerősödött a nyáron. A párizsiakhoz szerződött a 2014-es év és a 2015-ös BL Final Four legjobbja, Nikola Karabatic. Az átlövő Barcelonából helyezte át a székhelyét a francia fővárosba.

A találkozót a PSG kezdte jobban, nyolc perc játék után 4-1-re elhúzott, ám a Veszprémnek sikerült felzárkóznia, s a félidő végéig tartotta az egy-két gólos különbséget, ám az első játékrész négygólos francia vezetéssel (16-12) zárult. A folytatásban tovább őrizték előnyüket Noka Serdarusic legényei. A fordulópont a 45. perc volt, amikor a játékvezető piros lapot adott Nikola Karabaticnak. A bakonyiak ennek következtében villámgyorsan ledolgozták kétgólos hátrányukat, s sikerült az egyenlítés. A vezetést azonban nem tudták Gulyásék átvenni, s végül 29-27-re kikapott a magyar csapat. A Veszprém az első vereségét szenvedte el a legrangosabb európai kupasorozatban. A bakonyiak két hét múlva a Celje otthonában javíthatnak.

A másik férfi kézilabdacsapatunk, a Mol-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a francia Montpellier csapatát. Az összecsapás kiélezett küzdelmet hozott. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, s nemcsak a félidőben álltak döntetlenre, hanem a második játékrész hajrájában is. Az 58. percben tört meg a jég, amikor is a szünet után először tudott kétgólos előnyre szert tenni a Szeged, amely rendkívüli izgalmak közepette egytalálatnyi különbséggel nyerni tudott. A Tisza-partiak következő mérkőzése – november 14-én, a svéd Kristianstad elleni hazai összecsapás – is roppant fontos lesz a továbbjutás szempontjából.

„ Nagy nyomás volt a csapaton a mérkőzés alatt, emiatt nem játszottunk különösebben jól sem védekezésben, sem támadásban. A legfontosabb az, hogy győztünk. Nagy szívvel, türelmesen kézilabdáztunk, ennek köszönhető a sikerünk. A franciák kiválóan játszottak, alaposan megnehezítették a dolgunkat. Meg kell néznünk, hogy állunk a sérülésekkel, nem tudom, ki mennyi időre dőlt ki a találkozón. Minden elismerésem a játékosaimé, és a szurkolóknak is köszönjük ezt a hangulatot!” – fogalmazott a mérkőzés után Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője.

Az FTC döntetlent játszott a francia Fleury Loiret vendégeként tegnap a női BL második fordulójában. Elek Gábor lányai a 8-1-es hátránnyal kezdték az összecsapást, és csaknem végig hátrányban voltak, az egyenlítő gólt Cifra Anita lőtte az utolsó másodpercben. A Győr megszerezte második sikerét is a BL-ben. Heidi Lökéék a dán Midtjyllandot győzték le 21-26-ra.

Férfi BL, 6. forduló, eredmények
A csoport:
PSG-MVM Veszprém 29-27
Besiktas-HC Zagreb 32-30
Wisla Plock- Flensburg-Handewitt 30-34
Az állás: 1. PSG 10 pont, 2. MVM Veszprém 9, 3. THW Kiel 8, 4. Flensburg-Handewitt 6 (149-132), 5. HC Zagreb 6 (152-154), 6. Wisla Plock 3, 7. Celje 2 (157-170), 8. Besiktas 2 (157-198).
B csoport:
MOL-Pick Szeged-Montpellier 28-27
Vardar Szkopje-Kielce 34-24
Barcelona-Kolding 28-25
Az állás: 1. Vardar Szkopje 10 pont, 2. Barcelona 9, 3. Rhein-Neckar Löwen 7, 4. Kielce 6 (181-177), 5. MOL-Pick Szeged 6 (162-166), 6. Kristianstad 4 (175-184), 7. Montpellier 4 (162-176), 8. Kolding 2.
Női BL, 2. forduló:
B csoport:
Fleury Loiret-FTC-Rail Cargo Hungaria 28-28
C csoport:
Győri Audi ETO KC-Midtjylland 21-26

Kaotikus állapotok az özönvíz miatt

Forma-1-re alkalmatlan körülmények fogadták a mezőnyt az Amerikai Nagydíjon, mivel az özönvízszerű esőzés miatt teljesen átalakult a versenyhétvége programja. A kegyetlen időjárásért a Patricia hurrikán felelt. A teljesen elázott Austinban még az első szabadedzést megtartották pénteken, de a második már elmaradt.

A szombati egyetlen gyakorlásra sort kerítettek, de a – magyar idő szerint – 20.00 órára tervezett időmérő edzés elmaradt. A pilóták próbálták szórakoztatni a közönséget: Nico Rosberg focilabdával dekázott, míg a két Red Bull-pilóta, Danyiil Kvjat és Daniel Ricciardo country táncot lejtettek. A szervezők három órán keresztül vártak a döntéssel, melyet azután hoztak meg, hogy kiküldték körözni a biztonsági autót, felmérni a körülményeket. A nézők hosszan kifütyülték az ítéletet. A kvalifikációt vasárnapra halasztották, magyar idő szerint 15.00 órára.

A tegnapi időmérő edzés sem ment a rendes kerékvágás szerint, mivel csak az első két szakaszt tudták megtartani a szakadó eső miatt. A rajtsorrendet a Q2-ben elért eredmények határozták meg, ez alapján a Mercedes versenyzője, Nico Rosberg indulhatott az élről, megelőzve csapattársát, Lewis Hamiltont. Mögöttük Ricciardo és Kvjat végzett a kvalifikáción. Az Amerikai Nagydíj futamát lapzártánk után rendezték.