Bronzérmes az 1000 méteres magyar kenunégyes

A Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid összeállítású kenunégyes bronzérmet szerzett vasárnap 1000 méteren a milánói kajak-kenu világbajnokságon. 

.

Szerző

Ezüstérmes a női kajaknégyes

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna összeállítású 500 méteres női kajaknégyes ezüstérmes lett a fehéroroszok mögött a milánói kajak-kenu világbajnokságon.

 Magyarország női kvartettje 2009 óta veretlen volt ebben a számban a vb-ken és az olimpián.

Szerző

Dudás éppen lemaradt a kvótáról

Dudás Miklós második lett vasárnap reggel a férfi kajak egyesek 200 méteres versenyének B döntőjében a milánói, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon,  így éppen lemaradt a riói kvótáról.

A három éve, Londonban hatodik Dudás nagy reményekkel érkezett a vb-re, főleg annak fényében, hogy júniusban megnyerte Bakuban az Európa Játékokat. Itt azonban nem úgy ment neki, ahogy szerette volna, a középfutamot elrontotta, így csak a B fináléban szállhatott vízre. Ez sem volt azonban tét nélküli, hiszen a futam győztese olimpiai indulási jogot szerzett az országának. 

A 24 éves magyar kajakos ezúttal jól rajtolt, végig versenyben volt a győzelemért, de végül az Európa-bajnok szerb Marko Dragosavljevic gyorsabbnak bizonyult nála, így másodikként zárt.     Schmidt Gábor, a magyar szövetség főtitkára az MTI érdeklődésére azt mondta: számításaik szerint ez nem ér riói indulási jogot. Az európai országok képviselői bizonyos számokban - így férfi K-1 200 méteren is - még a jövő májusi, duisburgi pótkvalifikációs viadalon szerezhetnek kvótákat.

A további program, döntők:

10.05: férfi K-1 200 méter 

10.10: női K-1 200 méter - Vad Ninetta 

10.15: női C-1 200 méter - Takács Kincső (nem olimpiai szám)

10.25: férfi C-2 200 méter - Lantos Ádám, Nagy Péter (nem olimpiai szám)

10.30: női K-2 200 méter - Homonnai Luca, Douchev-Janics Natasa (nem olimpiai szám)

10.43: férfi C-4 1000 méter - Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid (nem olimpiai szám)

10.50: női K-1 1000 méter - Medveczky Erika (nem olimpiai szám)

11.05: női K-4 500 méter - Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Kárász Anna 

11.11: férfi C-1 500 méter - Korisánszky Dávid (nem olimpiai szám)

11.24: férfi K-1 500 méter - Hufnágel Tibor (nem olimpiai szám)

11.30: férfi K-2 500 méter - Hérics Dávid, Somorácz Tamás (nem olimpiai szám)

11.44: férfi C-2 1000 méter - Vasbányai Henrik, Mike Róbert

11.51: férfi K-4 1000 méter - Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel 

14.30: férfi C-1 5000 méter - Vajda Attila (nem olimpiai szám)

15.00: női K-1 5000 méter - Medveczky Erika (nem olimpiai szám)

15.40: férfi K-1 5000 méter - Ceiner Benjámin (nem olimpiai szám)

Szerző