Előfizetés

Kilencedik alkalommal bajnok a Sopron

A nyolcszoros bajnok soproniak múlt hétfőn 77-74-re nyerték a korárlabda finálé nyitómérkőzését, három nappal később a 19 év után döntőbe jutott DVTK 90-86-tal egyenlített, majd vasárnap ismét a Sopron élt a hazai pálya előnyével (75-67). A miskolci csarnokban szerdán is telt ház, azaz kétezer néző biztatta a csapatokat, a többség hatalmas piros-fehér koreográfiával tisztelgett a kedvencek előtt.

A Diósgyőr meghálálta szurkolóik buzdítását és a félidőben 31-24-re vezettek. A vendég soproniak viszont frissebbnek bizonyultak és a második félidőben magukhoz ragadták a kezdeményezést, a harmadik negyed elején pedig már ők vezettek 49-45-re. A hajrá izgalmasan alakult, mert két másodperccel a vége előtt a DVTK nyerhetett volna, de elmaradt a hazai bravúr, és a Sopron 62-60-as sikerével az alapszakasz után a bajnokságot is megnyerte. 2013 után először, de összességében kilencedik alkalommal került a bajnoki serleg a Hűség Városába.

„Remek két hónap volt. Nem tudok semmi okosat mondani, boldogok vagyunk. Ma mindkét csapat fáradt volt, sok volt a hiba, a vége nekünk sikerült” – nyilatkozta Sterbenz László, a Sopron februárban kinevezett vezetőedzője a mérkőzés után.

Svitek kerete az Eb-re

Stefan Svitek a női válogatott szövetségi kapitánya tegnap kihirdette 17 fős szűkített keretét a júniusi magyar-román közös rendezésű Európa-bajnokságra. A névsor: Bálint Réka, Czank Tímea, Fegyverneky Zsófia, Határ Bernadett, Honti Katalin, Horti Dóra, Krivacevic Tijana, Laklóth Anna, Quigley Alexandria, Raksányi Krisztina, Rasheed Rita, Simon Zsófia, Szabó Fanni, Szamosi Amadea, Vajda Anna, Zele Dorina, Zsovár Orsolya

.

A 3-1 volt a nyerő szerdán

H. T.
2015.04.17. 07:53
Jackson Martínez kiharcolt büntetőjével kezdődött a Bayern vesszőfutása FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/MIKE HEWITT
Nehéz helyzetbe került a Bayern München a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzése után, ám Guardiola reméli, hogy a visszavágón nem vétenek hasonló védelmi hibákat. A Barcelona a PSG otthonában megnyugtató előnyt szerzett, amelyet a franciáknak eltiltott játékosaik visszatérésével is nehéz lesz ledolgozni.

Az FC Porto szerda este nagy lépést tett a Bajnokok Ligája elődöntője felé, ahova a 2003/2004-es szezon óta először juthat el. Akkor José Mourinho irányításával a BL-győztesnek járó trófeát is elhódította a csapat. Most egyelőre ettől még messze van a portugál együttes, de a Bayern München ellen hazai pályán aratott 3-1-es diadal bizakodásra ad okot a továbbjutást illetően, még akkor is, ha a bajorok Robben, Ribéry és Schweinsteiger személyében több alapemberüket is nélkülözték sérülés miatt.

PSG–Barcelona
38 Labdabirtoklás (%) 62
8 Kapura lövés 11
4 Kaput eltaláló lövések 6
10 Szabálytalanság 12
4 Szöglet 4

„A Bayern ellen játszani mindig nagy kihívás, de jól indult számunkra a mérkőzés. Jackson Martínez sérülése után jó formát mutatott, úgyhogy jó döntést hoztunk, amikor betettük a kezdőcsapatba. A müncheni mérkőzés teljesen más lesz, ahol nem számíthatunk két fontos játékosunkra sem.

Danilo és Alex Sandro is eltiltás miatt fog hiányozni, de meg kell találnunk a megoldást erre a problémára. Ma este

nagyon jók voltunk, de még csak félúton tartunk a céljaink elérése felé. Gratulálok a csapatnak, mert maximálisan megmutatták, hogy mire képesek” – nyilatkozta Julen Lopetegui, a Porto mestere.

Ritka egy csapatnál, hogy sztárjátékosaik mind rossz napot fogjanak ki. Nos, a bajoroknál mindegyik Porto találat előtt hatalmasat hibázott a védelem. A második percben Xabi Alonso bakiját követően Neuer szabálytalankodott büntetőt érően, amit Quaresma értékesített, majd nem sokkal később, Dante vette át hosszan a labdát, amelyre a portugál játékos lecsapott és a kapuig menetelt. Azonban még ez sem volt elég, mert a 65. percben Boateng feje felett szállt el a labda, amit Jackson Martínez köszönt, és juttatott a hálóba. Ezek a hibák pedig elgondolkodtatóak lehetnek a jövő heti visszavágó előtt.

„Nagyon szomorúak vagyunk, de van most hat napunk, hogy felkészüljünk a következő meccsre. Természetesen Thiago Alcántara gólja fontos, ám döntően nem befolyásolja a helyzetünket. Nem lepett meg a Porto minket, mert hasonló kezdésre számítottam tőlük. Tudtuk, hogy egy jó csapat, kiváló támadókkal. Ez a találkozó nem sikerült jól számunkra, de mindent megteszünk a visszavágón a továbbjutásért” – bizakodott Josep Guardiola, a Bayern vezetőedzője.

Párizsban is hasonlóan alakult a végeredmény, mint Portóban, annyi különbséggel, hogy a Barcelona idegenben nyert 3-1-re, amivel tulajdonképpen már szinte az elődöntőbe érezheti magát a katalán együttes. Neymar első félidőben szerzett találatához Luis Suárez tett még hozzá kettőt a második játékrészben, a franciák pedig csupán Van der Wielnek, Mathieu lábán megpattanó lövésével tudtak válaszolni, így nehéz helyzetbe kerültek a visszavágó előtt.

„Elsősorban a labdatartásra koncentráltunk, de a védekezésünk is a helyén volt. Támadásban pedig rengeteg helyzetet alakítottunk ki. Amikor így játszunk, nagyon nehéz bennünket legyőzni. Luis Suárez kimagaslót nyújtott, de az egész csapat játéka dicséretet érdemel. A következő meccsen a PSG több játékosa is visszatérhet eltiltása után, ezért egy nagyon kemény összecsapásra számítok” – mondta Luis Enrique, a katalánok trénere.

„Fizikálisan nem a legjobb teljesítményünket nyújtottuk, ennek ellenére a játékosok mindent megtettek a sikerért, sajnos ma ez ennyire volt elegendő. Nem szeretném a hiányzókra fogni a vereséget. Az viszont tovább nehezítette a dolgunkat, hogy Thiago Silvát sérülés miatt hamar le kellett cserélni. A Barcelona megérdemelten nyert, mert a pálya minden részét uralta. Nagyon csalódott vagyok, de a visszavágón szeretnénk megmutatni, hogy ennél többre vagyunk képesek” – árulta el Laurent Blanc, a PSG szakvezetője.

PSG–Barcelona 1-3

A visszavágókat jövő hét kedden és szerdán rendezik meg.

Fotó: Barcelona World Race/Spirit of Hungary/Facebook
Hatodikként a német Jörg Riechers és a francia Sebastien Audigane párosa is célba ért csütörtökön a Barcelona World Race földkerülő vitorlásversenyen, így már csak Fa Nándorék vannak kinn a tengeren.

A szervezők tájékoztatása szerint a barcelonai célvonalon 11:35:22-kor haladt át a Renault Captur, amely így 105 nap 23 óra 35 perc és 22 másodperc alatt teljesítette a kétszemélyes földkerülő versenyt. A duó 29 701 mérföldet hajózott.

A Barcelona World Race utolsó tengeren lévő hajója a Fa Nándor és az új-zélandi Conrad Colman kormányozta Spirit of Hungary, amely a Gibraltári-szoroshoz közeledik. A magyar hajós vasárnap írt levelében jelezte, tőkesúlycsavar-sérülés miatt a hazavitorlázási stratégiája immár a biztonságra helyeződik.