Bakonyi expressz

2014.10.06. 08:00
Még így sem tudta a Löwen megakadályozni a veszprémiek sikerét FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ
Az elmúlt hétvégén folytatódott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának csoportküzdelmei. Az MKB-MVM Veszprém folytatta ragyogó sorozatát, és sikerével továbbra is százszázalékos ebben a szezonban. A szegediek ugyanakkor kikaptak a lengyel Kielce otthonában.

Lassan már-már megszokottá válik, hogy a Veszprém férfi kézilabda csapata győztesen hagyja el a játékteret, lépjen pályára a SEHA Ligában vagy a Bajnokok Ligájában. Pedig szombat este a lehető legnehezebb ellenfél ellen kellett bizonyítania, ám a Bundesliga-éllovas Löwen sem tudott a trenden változtatni: Carlos Ortega csapata Ilics és Mikler vezetésével három góllal (27-24) verte a félidőben még vezető német ellenfelét.

"Támadásban sok problémánk volt az első félidőben, nagyon jól védekeztek a löweniek. Mindenki egyénileg akarta megoldani a helyzeteket, kevés volt a mozgás. Védekezésben végig jók voltunk, Roli nagyon jól védett. A Löwen a 2. félidőben nem védekezett olyan szinten, mint az elsőben, és jobban is támadtunk. Büszke vagyok a csapatomra" - jelentette ki a klub honlapján Carlos Ortega vezetőedző.

A ragyogóan védő Mikler Roland elárulta, tudták, csak akkor nyerhetnek, ha végig nagyon koncentráltan játszanak. "Nagyon jól védekeztünk, remélem, hogy a továbbiakban még jobban összeszokunk. A végén egy-két lerohanás miatt szorosabb lett az eredmény, mint szerettük volna" - közölte Mikler.

Bajnokok Ligája, csoportmeccsek
C csoport
MKB-MVM Veszprém - Rhein-Neckar Löwen (német) 27-24, Vardar Szkopje (macedón)-Csehovszkije Medvegyi (orosz) 39-28, Montpellier (francia)-Celje (szlovén) 35-29.
Az állás: 1. Szkopje 4 pont/2 mérkőzés (66-54), 2. Veszprém 4/2 (64-56), 3. RN Löwen 2/2, 4. Montpellier 2/2 (59-64), 5. Celje 2/2 (55-62), 5.  6. Csehov 0/2 (60-76).
D csoport
Kielce (lengyel) - MOL-Pick Szeged 37-32, Motor Zaporizzsja (ukrán)-Dunkerque (francia) 21-23, Aalborg (dán)-Schaffhausen (svájci) 23-23.
Az állás: 1. Kielce 4 pont/2 mérkőzés, 2. Aalborg 3/2, 3. Dunkerque 2/2 (44-47), 4. Szeged 2/2 (59-63), 5. Schaffhausen 1/2, 6. Zaporizzsja 0/2.

A szegediek a csoportból kiemelkedő, olimpiai és világbajnokokkal felálló Kielce csarnokában nem számítottak esélyesnek. Sajnos bejött a papírforma, holott a félidőig remekül tartotta magát Juan Carlos Pastor gárdája, ám a végére ötgólos lett a különbség (37-32) a Kielce javára.

"Jó mérkőzést játszottunk a Kielce ellen. Kiemelendő, hogy sok gólt szereztünk, ám sajnos ez sem volt elég a sikerhez. Egy idegenbeli győzelemre mindenképpen szükségünk lesz a továbbjutáshoz" - állapította meg a szegediek spanyol trénere.

Amikor a lengyelek edzőjét, Talant Dusabajevet arról kérdezték, elfogadja-e a magyarok felkérését a szövetségi kapitányi posztra, ő csak annyit válaszolt. "Hogy én leszek-e a magyar válogatott következő szövetségi kapitánya? Két lehetőség van: vagy igen, vagy nem! A választ még én sem tudom..." - mondta Dusabajev.

A Chelsea nyert a derbin

2014.10.06. 07:58
Diego Costa újra betalált FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/PAUL GILHAM
Rekordot döntött a Barcelona, a Chelsea nyerte a londoni derbit, meglepetések születtek a Bundesligában, ahol Szalai Ádám győztes találatot jegyzett volt csapata, a Schalke ellen. Összefoglaló Európa három legjelentősebb futballbajnokságának eseményeiről.

Premier League

Hazai győzelmet hozott az angol bajnokság londoni derbije, a Chelsea-Arsenal összecsapás. A Mourinho-tanítványok Hazard és a szokásos Diego Costa-góllal verték az ágyúsokat, míg az Everton büntetőt rontott a Manchester United házigazdájaként, így 2-1-es vereséggel távozott az Old Traffordról, ahol Falcao megszerezte első gólját a MU mezében.

További eredmények (7. forduló): Hull City-Crystal Palace 2-0, Leicester-Burnley 2-2, Liverpool-WBA 2-1, Sunderland-Stoke City 3-1, Swansea-Newcastle 2-2, Tottenham-Southampton 1-0, West Ham-QPR 2-0.
Az élmezőny: 1. Chelsea 19 pont, 2. Man. City 14, 3. Southampton 13.

Bundesliga

Szalai Ádám győztes góllal büntette meg a Schalkét, amiért a gelsenkircheni egylet könnyű szívvel lemondott róla a nyáron: a Hoffenheim 2-1-re verte vendégét, a magyar támadó a 16-osra betörve szépen lőtt a léc alá a 29. percben. A gárda ezzel igen előkelő helyen szerepel a tabellán, igaz, felfutása annak is köszönhető, hogy a versenytársak egymást túllicitálva hullajtják a pontokat. Például a Dortmund otthon kapott ki a Hamburg ellen, amelyben Stieber Zoltán ezúttal is szerepet kapott.

További eredmények (7. forduló): Hertha-Stuttgart 3-2, Bayern-Hannover 4-0, Werder-Freiburg 1-1, Frankfurt-Köln 3-2, Wolfsburg-Augsburg 1-0, Mönchengladbach-Mainz 1-1. Az élmezőny: 1. Bayern 17 pont, 2. Hoffenheim 13, 3. Mönchengladbach 13.

Primera División

Hét meccs, 19 szerzett, 0 kapott gól - még egyetlen együttes sem kezdte a labdarúgó spanyol-bajnokságot úgy, mint az idén a Barcelona, amely szombaton a Rayo Vallecano otthonában győzött 2-0-ra. A Valencia 3-1-re megverte a címvédő Atléticót, Diego Simeone csapatának ez volt az első veresége a ligában.

További eredmények: Getafe-Córdoba 1-1, Eibar-Levante 3-3, Almería-Elche 2-2, Málaga-Granada 2-1, Sevilla-Deportivo 4-1, Celta Vigo-Villarreal 1-3. (A Real Madrid tegnap esti lapzártánk után fogadta a Bilbaót.)
Az élmezőny: 1. Barcelona 19, 2. Valencia 17, 3. Sevilla 16.

Serie A

Az olasz bajnokság legnagyobb rangadóját játszották tegnap Torinoban, ahol a két százszázalékos csapat, a Juventus és a Róma nézett farkasszemet egymással. A meglehetősen gólgazdag meccsen végül 3-2 lett a végeredmény.

Az élmezőny: 1.Juventus 18 pont, 2. Roma 15, 3. Sampdoria14

Videoton: hibátlan tízes

2014.10.06. 07:56
Grumics lövésével szerzett vezetést a Diósgyőr FOTÓ: MTI/VAJDA JÁNOS
Ha csak a számokból indulunk ki, kifejezetten érdekfeszítő volt a labdarúgó NB I. 10. fordulója.

Harminchárom év után győzte le a Diósgyőr Miskolcon a Ferencvárost (2-1); a Videoton 10. győzelmét aratta, amint Pécsről is elhozta a három pontot (0-2); a Puskás Akadémia sorozatban harmadik hazai sikerét aratta, pénteken a Győrt múlta felül (2-1); a Paks elveszítette veretlenségét, ráadásul otthon, 3-2-re kapott ki a Kecskeméttől; s mindemellett az is figyelemre méltó, hogy a gyötrelmes időket megélő Debrecen a Honvéd ellen megkezdte a kikecmergéstől a gödörből, 4-0-ra verve a Honvédot.

A hétvége csúcsmeccse persze a Diósgyőr-Fradi volt, amely parádésan kezdődött, de botrányosan végződött: tíz perc alatt ütésváltás, két gól formájában, majd mivel a vendéglátók a szünet után negyed órával megszerzett vezetése a hajráig kitartott, a feszültség a kispadoknál vulgaritásba, sőt majdnem tettlegességbe csapott, Iványi játékvezető onnan állított ki egy-egy játékost.

Tomiszlav Szivics szerint a győzelem, ilyen hosszú idő után, önmagért beszél, Thomas Doll pedig azt fájlalta, hogy akcióikat rendre az utolsó pillanatokban rontották el.

Jóllehet, még csak 10 kör telt el, jelen pillanatban nehéz elképzelni, hogy ne a Videoton legyen a bajnok, egyúttal viszont talányos, mit keres a Dunaújváros az NB I-ben: az egyébként - legyünk megengedők: - nem kimondottan színvonalas bajnokság is túl erős az újoncnak. 10 próbálkozás után is sikertelen.

NB I., 10. forduló
Puskás Akadémia-Győr 2-1 (1-1)
Felcsút, 1 500 néző. Jv.: Solymosi.
Gól: Lencse (42), Tischler (70.), ill. Rudolf (19. - 11-esből).

Diósgyőr-Ferencváros 2-1 (1-1)
Miskolc, 10 000 néző. Jv.: Iványi.
Gól: Grumic (6.), Takács T. (60.), ill. Gera (9.).
Kiállítva: Rados (92., kispadon), ill. Bosnjak (92., kispadon).

Debrecen-Honvéd 4-0 (2-0)
Debrecen, 2 600 néző. Jv: Németh Á.
Gól: Tisza (15.), Sidibe (38.), Vadnai (46.), Varga J. (61.).

Paks-Kecskemét 2-3 (1-1)
Paks, 1 400 néző. Jv.: Szabó Zs.
Gól: Kovács G. (8.), Haraszti (90.), ill. Bebeto (4.), Botka (61.), Balázs Zs. (72.).

Pécs-Videoton 0-2 (0-2)
Pécs, 2 000 néző. Jv.: Vad II. Gól: Nikolics (37.), Causic (45.).

Újpest-Dunaújváros 3-0 (1-0)
Szusza-stadion, 2 700 néző. Jv.: Pintér.
Gól: Vasziljevics (37. - 11-esből), Simon K. (87.), Sztanisavljevics (90.).

MTK-Nyíregyháza 2-0 (1-0)
Bozsik Stadion, 500 néző. Jv.: Farkas
Gól: Torghelle (27.), Hidvégi (75.)