Daniel Ricciardo Spában is nyert

2014.08.25. 07:58
Fotó: Getty Images/Clive Mason
Úgy tűnik, a Red Bull talált valamit. Ám ezúttal nem a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, hanem Daniel Ricciardo lett a csapat nyerőembere.

A 25 éves ausztrál a Hungaroring után Belga Nagydíjat is megnyerte, amivel nemcsak megerősítette az összetettben a harmadik helyét, hanem meg is közelítette a most második, a pontversenyben vezető Nico Rosberget, illetve az ezúttal nullázó Lewis Hamiltont.

A harmadik helyen Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája ért célba. Ugyanakkor a remekül vezető Kevin Magnussent (McLaren) megbüntették - 20 másodpercet hozzáadtak az idejéhez, mert szabálytalannak minősítették az Alonso elleni védekezését -, így a hatodik helyett végül a 12. pozícióban zárt. A világbajnoki sorozat két hét múlva, az Olasz Nagydíjjal folytatódik Monzában.

F1 - számokban

Belga Nagydíj, végeredmény: 1. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull), 2. Nico Rosberg (német, Mercedes), 3. Valtteri Bottas (finn, Williams), 4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 5. Sebastian Vettel (német, Red Bull), 6. Jenson Button (brit, McLaren), 7. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari), 8. Sergio Perez (mexikói, Force India), 9. Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso), 10. Nico Hülkenberg (német, Force India).

A vb állása
Pilóták: 1. Rosberg 220 pont, 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 191, 3. Ricciardo 156.
Konstruktőrök: 1. Mercedes 411 pont, 2. Red Bull 254, 3. Ferrari 160.

Kispest: kis csapat, nagy erősítés?

2014.08.25. 07:56
Gera Zoltán jól ismert gólöröme az új Fradi-stadion első bajnokiján FOTÓ: MTI/ILLYÉS TIBOR
Székesfehérváron a kevésbé sikeres portugál vonal után úgy tűnik, a spanyol beválik: ugyan még csak az 5. fordulónál tartunk a honi labdarúgó NB I-ben, ám a csapatnál korábban másodedzőként ténykedő Joan Carillóval a gárda eddig százszázalékos, szombaton az élmezőnybe tartozó MTK-t verte el nagyon: 5-0! 5-0 a győzelem-vereség arány is, a Videoton ezzel története legjobb szezonrajtját produkálja (ráadásul 16-2 a gólaránya).

"Aki azt hiszi, hátradőlhet, mert minden rendben van, elveszíti a csatát. Maradtak hibák, azok kijavításán dolgozunk!" - nyilatkozta a lefújás után az ibériai mester, aki örömmel konstatálta, hogy sikerült a közönséget maguk mellé állítaniuk.
A Paks és az Újpest ugyancsak egészen jól indított, egymás elleni meccsükre egyaránt veretlenül érkeztek - sőt, úgy is távoztak: 0-0.

Pápán és Kecskeméten szintén ugyanez lett az eredmény, előbbi helyszínen ehhez hozzájárult az első félidőben érkezett zivatar, ami alaposan föláztatta a pályát, a bács-kiskuni megyeszékhelyen viszont csak a csapatok okolhatók a góltalanságért, jóllehet a vendéglátónak, és a látogató Dunaújvárosnak is jól jött volna legalább egy, meg az ezzel járó győzelem: merthogy így maradt mindkettő nyeretlen.

Akárcsak a Puskás. A pénteken Kispestre látogató gárda nemcsak a mostani szezonban nem nyert még, a fővárosban sem soha. Itt kell megjegyezni, hogy a Pietro Vierchowod dirigálta Honvéd a tréner korábbi csapattársával, a novemberben a 40. életévébe lépő, Bajnokok Ligája-győztes Alessandro Del Pieróvel erősítené meg keretét, s épp Puskás visszavonultatott mezének fölajánlásával próbálja meg a klubvezetés hazánkba csábítani a korosodó klasszist.

Tegnap a veretlen Diósgyőr az eddig sikertelen Pécset kereste fel, s 2-1-re győzött a Mecsekalján, míg a Ferencváros Gera Zoltán egészen káprázatos góljával végül 3-1-re verte a Nyíregyházát az első, új stadionjában rendezett bajnokin.

Videoton-MTK 5-0 (3-0)
Székesfehérvár, 3000 néző. Jv.: Farkas Á.
Gól: Kovács I. (2., 27.), Gyurcsó (12.), Nikolics (54.), Feczesin (91.).

Pápa-Győr 0-0
Pápa, 1000 néző. Jv.: Erdős.

Ferencváros-Nyíregyháza 3-1 (2-0)
Groupama Aréna, 10000 néző. Jv.: Vad II
Gól: Busai (13.), Gera (28.), Mateos (67., 11-esből), illetve Bajzát (78.)

Pécs-Diósgyőr 1-2 (0-2)
Pécs,3000 néző. Jv.: Szabó Zs.
Gól: Wittrédi (94., 11-esből), illetve Gosztonyi (14., 21.).

Debrecen-Haladás lapzárta után ért véget

Szalai góllal debütált

2014.08.25. 07:54
Szalai Ádám a lehető legjobban, góllal mutatkozott be új csapatában, a Hoff enheimben FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/ALEXANDER HAS
Szenzációs eseményekkel vette kezdetét a német és a spanyol labdarúgó-bajnokság: a Dortmund vesztét a Bundesliga történetének leggyorsabb gólja okozta a Leverkusen ellen, rengeteg gól esett a hajrában, a Málaga-Bilbaón például Gorka Iraizoz kapus talált be fejjel, igaz, a bíró valamiért nem adta meg. Szalai Ádám a Hoffenheimben, Diego Costa a Chelsea-ben debütált góllal.

Tizenharmadszor kezdődött a Bundesliga a bajnok meccsével, s még egyszer sem veszített a címvédő. Most sem, pedig a péntek esti partin a Bayern roppant visszafogott volt, szerencsés körülmények közepette verte a Wolfsburgot. Legfőbb kihívói épp egymás ellen meccseltek Dortmundban, ahol a Leverkusen már a 9. másodpercben vezetést szerzett Karim Bellarabi révén.

Eredmények

Premier League
2. forduló: Aston Villa-Newcastle 0-0, Chelsea-Leicester 2-0, Crystal Palace-West Ham 1-3, Southampton-WBA 0-0, Swansea-Burnley 1-0, Everton-Arsenal 2-2, Hull City-Stoke City 1-1, Tottenham-QPR 4-0, Sunderland-Manchester United 1-1. A Manchester City-Liverpool rangadót ma este 21 órától rendezik.
Bundesliga
1. forduló: Bayern-Wolfsburg 2-1, Hoffenheim-Augsburg 2-0, Hannover-Schalke 2-1, Hertha-Werder 2-2, Frankfurt-Freiburg 1-0, Köln-Hamburg 0-0, Dortmund-Leverkusen 0-2, Paderborn-Mainz 2-2, Mönchengladbach-Stuttgart 1-1.
Primera Divisón
1. forduló: Málaga-Athletic 1-0, Sevilla-Valencia 1-1, Granada-Deportivo 2-1, Almería-Espanyol 1-1, Eibar-Real Sociedad 1-0.

A sárga-feketék a 95. percig reménykedtek, ám Stefan Kiessling szertefoszlatta a pontszerzésről szőtt álmokat. A Hoffenheim az Augsburg elleni 2-0-lal nyitott, a gárda első gólját Szalai Ádám szerezte, a támadó 79 percet töltött pályán. A liga másik magyarja, Stieber Zoltán egyet sem, a sérült középpályás nélkül a Hamburg gól nélküli döntetlenre volt jó Kölnben.

Tavaly magyaros meccsnek tituláltuk volna a Hannover-Schalkét, előbbitől Huszti Szabolcs, utóbbitól Szalai távozott, részint épp Huntelaar miatt, aki ugyan vezetéshez juttatta a vendégeket, a gelsenkircheniek mégis kikaptak.

Berlinben a Werder 2-0-s hátrányból tudott egyenlíteni, s ezt a bravúrt vitte végbe az Arsenal is Liverpoolban.

Az angol Premier League-ben már a második fordulót rendezték a hétvégén, s a legizgalmasabb partit az Everton-Arsenal hozta. A kékek a 83. percig 2-0-ra vezettek, ám ekkor Aaron Ramsey szépített, majd Giroud egy 90. percben megejtett fejessel pontot mentett. Mindkétszer bal oldali beadás előzte meg a londoni találatokat.

A másik fővárosi bajnokaspiráns, a Chelsea korántsem nyújtott olyan játékot, amilyet José Mourinho alakulataitól elvár az ember, az újonc Leicester sokáig kiválóan tartotta magát, mígnem Diego Costa első tétmeccsén rögvest eredményes nem lett. A három pontot Eden Hazard biztosította be szép egyéni akció végén.

Tegnap a Manchester United a Sunderland otthonában ért el x-x-et, mindettől függetlenül Louis van Gaal a Madridból elvágyódó Angel Di Maríával erősítené meg keretét, állítólag 70 millió euróért jön létre a napokban az üzlet.

Spanyolországban is akadt dráma bőven, mindjárt a nyitótalálkozón, ahol a Málaga úgy verte 1-0-ra a Bilbaót, hogy Gorka Iraizoz, a baszkok kapusa fejesgóllal egyenlített, ám a találatot a játékvezető nem adta meg, s mi több, később büntetőt sem ítélt Kameni szabálytalanságánál.

A hazaiak amúgy kihagytak egy büntetőt, és 9 emberrel fejezték be a meccset.  A Valencia is megfogyatkozott, mégis pontot tudott menteni a Sevilla otthonában, a fideszesek nagy-nagy örömére: a 88. percben Lucas Orban villant.

Ennél jóval később, de szintén létszámhátrányban csikarta ki a döntetlent az Espanyol: az Almería otthonában a 33. perctől volt ember-, az 52-től gólhátrányban, s a pontmentés a 113. percben jött össze. A mérkőzésen sokáig állt a játék, a stadionban elment a világítás.

A nagyok közül a Barcelona tegnap esti lapzártánk után mutatkozott be, a Real Madrid és az Atlético ma debütál. A két fővárosi együttes egyébként péntek este a Szuperkupa visszavágóján feszült egymásnak, s az 1-1-es odavágó után a friss igazolás, Mario Mandzukic 2. perces góljával az Atlético 1-0-ra nyert, örömünnepet varázsolva a Vicente Calderónba. A látottak alapján a gárda sanszos a bajnoki címvédésre.