Előfizetés

Pars címvédésre készül

Huszonöt fős magyar csapat vesz részt a jövő kedden kezdődő zürichi atlétikai Európa-bajnokságon. A válogatott legfőbb éremesélyese ezúttal is az olimpiai bajnok kalapácsvető, Pars Krisztián, aki címvédőként indul az Eb-n s aki ebben az évben is remek formában van. A hétvégi ob-n 81,38 méterrel nyert, a világranglistát 82,49 méterrel vezeti.

Ahogy Spiriev Attila szakmai igazgató az MTI-nek elmondta, Pars mellett a ranglisták alapján más nem nevezhető éremesélyesnek, de kicsik a különbségek.  "Ha négy versenyzőnk bekerül a legjobb nyolcba, akkor már jó szereplésről beszélhetünk" - fogalmazott a szakmai igazgató.

Hozzátette: a döntőbe juthat a fedett Eb-negyedik 110 m gátas Baji Balázs, a londoni olimpia előtt doppingellenőrzés elmulasztásának vádjával eltiltott és júniusban, a Gyulai-emlékversenyen győzelemmel visszatért, két éve Eb-bronzérmes, az athéni olimpián második diszkoszvető Kővágó Zoltán, az idei fedett vb-n hatodik súlylökő Márton Anita és a vb-döntős kalapácsvető Orbán Éva.

Rajtuk kívül a két 10 ezres futó, Erdélyi Zsófia és Papp Krisztina, valamint a két hétpróbázó, Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi is okozhat kellemes meglepetést.  Az utazó csapatba bekerültek olyan versenyzők is, akiket vagy menedzselési céllal indít a szövetség vagy azért, hogy bizonyíthassák, érdemesek a következő években a kiemelt figyelemre, támogatásra - olvasható a Magyar Atlétikai Szövetség honlapján.

Meglepetés a névsorban a vb-bronzérmes Zsivoczky Attila, mivel a tízpróbázó két éve jelezte, szünetelteti a versenyzést. Az edzéseket azonban folytatta, júliusban 7849 ponttal teljesítette az Eb-szintet, s mivel felesége, az Universiade-bronzérmes Zsivoczky-Farkas Györgyi edzőjeként amúgy is utazik Zürichbe, ahogy Spiriev Attila mondta, semmi nem szólt ellene, hogy ne vegyen részt a kontinensviadalon.

A legutóbbi, 2012-es Eb-n, Helsinkiben 21 magyar atléta indult, Pars Krisztián aranyérme mellett Deák Nagy Marcell 400-on ezüstöt, Kővágó Zoltán pedig bronzot szerzett.

Az Eb-csapat

Férfiak: Móricz Bálint (400 m), Kazi Tamás (800 m), Baji Balázs (110 m gát), Kiss Dániel (110 m gát), Koroknai Máté (400 m gát), Koroknai Tibor (400 m gát), Minczér Albert (3000 m akadály), Kővágó Zoltán (diszkosz), Szikszai Róbert (diszkosz), Pars Krisztián (kalapács), Hudi Ákos (kalapács), Németh Kristóf (kalapács), Helebrandt Máté (20 km gyaloglás), Rácz Sándor (50 km gyaloglás), Zsivoczky Attila (tízpróba).

Nők: Kaptur Éva (200 m), Papp Krisztina (10 000 m), Erdélyi Zsófia (10 000 m), Szabó Barbara (magas), Schmelcz Vivien Fanny (távol), Márton Anita (súly), Orbán Éva (kalapács), Madarász Viktória (20 km gyaloglás), Krizsán Xénia (hétpróba), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba).

Michelisz remekelt Argentínában

2014.08.05. 07:56
Michelisz Norbert az első futamon második helyen végzett Argentínában FOTÓ: SZALMÁS PÉTER
Michelisz Norbert kiváló teljesítményt nyújtott túraautó-világbajnoki sorozat (WTCC) argentin futamán. A vasárnap esti első versenyen második lett, a következő, fordított rajtrácsos viadalon pedig megintcsak pontszerzőként zárt a Honda magyar pilótája: hetedikként végzett. Mindkétszer a hazai José María López diadalmaskodott.

Az első futamon a negyedik helyről indulva, remek rajtot bemutatva feljött a második pozícióba, amit meg is tudott őrizni egészen a végéig, a két Citroën pilóta Yvan Muller és Sebastien Loeb előtt.

A győztes szintén a francia autógyár pilótája, az argentin José María López lett. A fordított rajtrácsos versenyen, az első futammal ellentétben Michelisz nem tudott javítani pozícióján, de így is a pontszerző hetedik helyen ért célba. A második futam dobogósai: 1. López, 2. Rob Huff, 3. Muller.

„Csodálatos érzés, hogy előbb sikerült dobogós helyen végeznem, majd pedig pontokat szereznem. Főleg úgy, hogy lemaradtam a pénteki tesztről, és az egész hétvégém a felzárkózásról szólt. Az első futamon jól sikerült a rajtom, és képes voltam az élbolyban maradni, ami azt mutatja, javulunk, márpedig ez remek hír” – fogalmazott Michelisz.

Az összetett állása: 1. José María López (argentin) 310 pont, 2. Yvan Muller (francia) 250, 3. Sébastien Loeb (francia) 213,… 6. MICHELISZ NORBERT 100.

Budapesten műtik Gyutait

Az Alpok-Adria Bajnokság Superstock 600-as kategóriájában versenyző Gyutai Adriánt tegnap hazaszállították a poznani kórházból, miután a vasárnapi futamon óriásit bukott, és rövid ideig az eszméletét is elvesztette. A magyar motorosnak több helyen eltört a kulcscsontja, de az MRI - és koponyavizsgálatok nem mutattak ki sérülést.

Gyutait Budapesten a Sportkórházba ismét megvizsgálták, ahol végérvényesen kiderült, biztosan műteni kell, és kérdéses, hogy felépül-e a jövő heti hungaroringi futamra. „Mindent úgy csináltam, mint az időmérőn, mégis kicsúsztam. A balesetre nem emlékszem” – mondta Gyutai.

Schweinsteiger legyen a kapitány!

2014.08.05. 07:55
Bastian Schweinsteiger FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES
Philipp Lahm visszalépése után Bastian Schweinsteiger lenne az ideális megoldás a világbajnok német labdarúgó-válogatott csapatkapitányi posztjára Franz Beckenbauer szerint.

"Számomra logikus, hogy Schweinsteiger legyen Lahm utóda. Vezető típus, a világbajnoki döntőben nyújtott hihetetlen teljesítményével sokak szimpátiáját kivívta" - nyilatkozott a Bild című újságnak Beckenbauer, aki játékosként és szövetségi kapitányként is világbajnok lett.

Hozzátette: "Egy ilyen harcosra az egész csapat felnézhet. Ráadásul Lahm helyetteseként már ismeri a csapatkapitányi szerepet." A "Császár" azt mondta: a legjobban a dortmundi Mats Hummelst tudja elképzelni Schweinsteiger helyetteseként.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a kapus Manuel Neuer is esélyes lehet a csapatkapitányi feladatra, de szerinte az edzők inkább egy mezőnyjátékost szeretnek kinevezni, mert nagyobb befolyással lehet a történésekre.

A 113-szoros válogatott Lahm a világbajnoki cím megszerzése után néhány nappal jelentette be hivatalosan, hogy a jövőben nem kíván többet a Nationalelfben szerepelni.