Labdarúgó Európa Liga: háromból egy

2014.07.26. 07:50
A nyíregyházi stadion Fotó: Facebook
A csütörtöki labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójából csak a Diósgyőrnek sikerült a továbbjutás, igaz a miskolciak is megszenvedtek a sikerért. A DVTK következő ellenfele az orosz Krasznodar lesz. A Győr és a Ferencváros búcsúzott az európai kupaszerepléstől.

A Diósgyőr az idegenbeli 2-0-s győzelem után szinte zsebben érezhette a továbbjutást, a Nyíregyházán megrendezett találkozón is a miskolciak szereztek vezetést, ám tíz perc alatt csaknem szertefoszlott Tomiszlav Szivics együttesének továbbjutásról szövögetett álma. A bolgár Liteksz Lovecs együttese, ugyanis a 80. és a 85. percben is betalált és egy gólon múlott, hogy egy magyar csapat se élje meg az EL-selejtező harmadik fordulóját. A végén már nem született több találat, így a Diósgyőr 3-2-es összesítéssel jutott tovább, a következő fordulóban az orosz Krasznodar lesz az ellenfél. A miskolciak vezetőedzője, Tomiszlav Szivics sajnálkozott, hogy csapata akkor sem hisz a sikerben, ha már kezükben van a győzelem.

A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott az európai kupaszerepléstől a horvát Rijeka ellen. A Puskás Ferenc Stadionban megrendezett találkozón a kapitány, Thomas Doll a kezdőbe nevezte az új igazolását, Gera Zoltánt, de még a tíz év angliai légióskodás után hazatérő középpályás sem segített a továbbjutás kiharcolásában. A Fradi olyan gyenge teljesítményt nyújtott, hogy a 40. percben a szurkolók tiltakozásként kivonultak a stadionból. Az összecsapás 2-1-es vereséggel ért véget, így 3-1-es összesítéssel a horvátok jutottak tovább. Thomas Doll hangsúlyozta, ez a Ferencváros még messze elmarad a nemzetközi szinttől.

"Talán egy kicsit túl korán jutottunk ki a nemzetközi porondra, egy nap alatt nem nőnek a fák az égig. Ezt igazolja az U19-es válogatott Eb-szereplése is, le vagyunk maradva az elittől. Ha majd eljutunk arra a szintre, hogy másfél-két millió euróért szerződtethetünk játékosokat, akkor más lesz az eredmény is. A magyar játékosaink, mint Böde Dániel vagy Gyömbér Gábor a szívüket is kiteszik a pályán, de a nemzetközi szinten ez egyszerűen kevés. A magyar válogatottnak is gondjai vannak egy kazah vagy egy albán csapattal" - fogalmazott a kapitány.

A Győr csapatának a hazai pályán elszenvedett 3-0-s vereség után csak a szép búcsú maradt Svédországban, amit meg is tettek Horváth Ferenc fiai, ugyanis emberhátrányban győzték le a Göteborg csapatát (1-0). A találkozó után a győriek trénere gratulált az ellenfélnek, s elismerte, a két mérkőzés összképe alapján a svéd csapat megérdemelten jutott tovább. "Mi az első meccsen nagy hibákat követtünk el, most viszont rászolgáltunk a győzelemre"- nyilatkozta a klub honlapján Horváth Ferenc.

Labdarúgó NB I - Döntetlen a nyitányon

2014.07.26. 00:44
Seydi L'Imamnak, a debreceni csapat gólszerzőjének gratulálnak társai, Ferenczi János és Tisza Tibor. MTI Fotó: Balázs Attila
Döntetlent játszott egymással az újonc, házigazda Nyíregyháza és a címvédő Debrecen a labdarúgó OTP Bank Liga 2014/2015-ös idényének pénteki nyitómérkőzésén.

OTP Bank Liga, 1. forduló:

Nyíregyháza Spartacus - DVSC-TEVA 1-1 (0-1)
-------------------------------------------
Nyíregyháza, 4000 néző, v.: Kassai
gólszerző: Pekár (73., 11-esből), illetve Seydi (40.)
sárga lap: Bajzát (68.), illetve Ludánszki (59.), Morozov (81.), Lázár (91.)

Nyíregyháza:
------------
Balogh - Szokol, Rubus, Póti, Jánvári - Spitzmüller, Huszák (Abdouraman, a szünetben), Koller (Pákolicz, 60.), Pekár, Rezes (Sándor, 77.) - Bajzát

Debrecen:
---------
Poleksic - Lázár, Morozov, Brkovic, Ferenczi J. - Ludánszki (Damahou, 66.), Zsidai, Vadnai, Bódi (Szakály, 55.) - Seydi, Tisza (Mihelic, 63.)

Nagyon gyorsan helyzetbe került a Debrecen, amely a későbbiekben is jóval veszélyesebben futballozott. A Nyíregyháza nem tudott kibontakozni, a DVSC viszont több gólszerzési lehetőséget dolgozott ki, s ezek közül Seydi értékesített egyet a hajrában.
A szünet után aktívabbá vált a Nyíregyháza, ekkor már bátran futballozott, aminek meg is lett az eredménye. A veszélyes támadások egyikénél Kassai játékvezető 11-est ítélt, Pekár pedig egyenlített. A hazai csapat a gól után sem állt le, miközben a DVSC-nek is akadtak lehetőségei, így továbbra is lüktető volt a játék, az eredmény azonban már nem változott.

Vízilabda: Magyarország és Szerbia vívja a döntőt

2014.07.26. 00:34
A montenegrói Darko Brguljan és a szerb Andrija Prlainovic. MTI Fotó: Kovács Tamás
A magyar és a szerb férfi válogatott küzd meg az aranyéremért a budapesti vízilabda Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján, mivel a péntek esti másik elődöntőben a déli szomszéd csapata legyőzte Montenegró legjobbjait.

Eredmény, elődöntő: Szerbia-Montenegró 10-9 (3-5, 1-2, 3-2, 3-0)

A délszláv csata a montenegróiak vezetésével indult, majd nagyszerű játékkal négy góllal (5-1) elhúztak az Európa-bajnoki címvédővel szemben. A szerbek lassan éledezni kezdtek, és a szokatlanul sok találatot hozó első negyed végére 5-3-ra szépítettek. Érdemben azonban a második nyolc percben sem változott a meccs képe: összeszedettebbek voltak a montenegróiak, és a nagyszünetig 7-4-es vezetést hoztak össze. Aztán 8-4-et követően elkezdtek az idővel játszani, passzívabbá váltak, a szerbek pedig feljöttek 8-7-re. Akár ki is egyenlíthettek volna, ehelyett a harmadik negyed csattanójaként egy távoli csavargóllal 9-7-re módosult az eredmény. A befejező negyedben viszont 9-9-nél a szerbek utolérték riválisukat, sőt a vezetést is átvették (10-9), s már nem engedték át.

Így az Eb-aranyért vasárnap 20.30-tól a szerbek játszanak a magyarokkal, a bronzéremért pedig 18.30-tól a montenegróiak az olaszokkal.