Előfizetés

Hetedszer bajnok a Győr

2014.05.15. 22:48
Amorim támadásban. Fotó: MTI, Kovács Anikó.
Sorozatban hetedszer, összesítésben 11. alkalommal lett bajnok a Győr a női kézilabda NB I-ben, miután csütörtökön is legyőzte a Ferencvárost, így 2-0-ra megnyerte a döntős párharcot.

A Győr vasárnap a Népligetben nyert könnyedén, most pedig hazai pályán diadalmaskodott 30-25-re. A vendégek csak a mérkőzés egy-egy szakaszában tudták megközelíteni Ambros Martin együttesét, amely a találkozó végére teljesen felőrölte a fővárosi zöld-fehéreket.
A Győri Audi ETO KC - akárcsak tavaly - idén is triplázott: az NB I-es siker előtt korábban megnyerte a Magyar Kupát és a Bajnokok Ligáját is.
Női NB I, döntő, 2. mérkőzés:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 30-25 (16-11)

A párharcot 2-0-s összesítéssel a Győr nyerte.

Ugyan a találkozó elején még a vendégek vezettek 2-1-re, a győriek egy 6-0-s sorozattal a tizedik percre megnyugtató előnyre tettek szert (7-2). Ettől kissé túlzottan is magabiztossá vált a csapat, a Ferencváros pedig ezt kihasználva egy gólra feljött (9-8). A hazaiak ezt követően kétszer is emberelőnybe kerültek, ezeket ki is használták, és a szünetre ismét megléptek (16-11).
A második félidőt kiválóan kezdte a Ferencváros, három gólra felzárkózott, azonban Kovacsicz kiállítása miatt ismét emberhátrányba került, ezt követően pedig Penának is le kellett ülnie. A Győr ezekben a percekben magabiztosan játszott, és újra ötgólosra duzzasztotta a különbséget (20-15). A hajrára a fővárosi zöld-fehérek elfáradtak, így a hazaiaknál már az általában kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léphettek, és a végén még az idény végén távozó játékosokat is "megtapsoltatta" Ambros Martin.
A Győrnek 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 után ez a 11. bajnoki címe, amivel behozta az örökrangsorban a Ferencvárost.

Pintér kijelölte a dánok elleni keretet

Kijelölte a magyar labdarúgó-válogatott bő, 31 fős keretét Pintér Attila szövetségi kapitány a jövő hét csütörtöki, dánok elleni barátságos mérkőzésre.

A magyar szövetség honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a szakvezető a hétvégét követően szűkíti a jelenleg 27 mezőnyjátékosból és négy kapusból álló keretet.

Nem készülhet a találkozóra a napokban súlyos sérülést szenvedett Leandro, valamint az ugyancsak sérült Bogdán Ádám, míg Lovrencsics Gergő klubkötelezettségei miatt hagyja ki a meccset. Ott lesz azonban a jövő heti felkészülésen Korcsmár Zsolt, aki vállsérülése miatt hosszabb ideig nem játszott klubcsapatában.

"Korcsmár nem játszott az elmúlt két hónapban, de szeretném, ha ő is megismerné a csapat játékát, vele is meg tudnám beszélni az elképezéseinket, ezért annak ellenére is behívtuk, hogy tudjuk, egyelőre nincs százszázalékos állapotban" - mondta a Fürth védőjéről Pintér Attila.

A dánok elleni debreceni mérkőzés 20.15-kor kezdődik majd.

A válogatott 30 fős kerete:

kapusok:
Gulácsi Péter (Red Bull Salzburg), Megyeri Balázs (Olimpiakosz Pireusz), Horváth Tamás (Mezőkövesd-Zsóry), Rózsa Dániel (Szombathelyi Haladás)
    védők:
Varga József (Middlesbrough), Vanczák Vilmos (Sion), Lipták Zoltán (Győri ETO FC), Fiola Attila (MVM Paks), Lang Ádám (Győri ETO FC), Juhász Roland (Videoton FC), Korhut Mihály (DVSC-TEVA), Szabó János (MVM Paks), Heffler Tibor (MVM Paks), Korcsmár Zsolt (Greuther Fürth)
    középpályások:
Zsidai László (DVSC-TEVA), Elek Ákos (DVTK), Radó András (Szombathelyi Haladás), Kovács István (Videoton FC), Tőzsér Dániel (Watford), Kalmár Zsolt (Győri ETO FC), Pátkai Máté (Győri ETO FC), Szakály Péter (DVSC-TEVA), Koman Vladimir (Ural), Stieber Zoltán (Greuther Fürth), Nagy Gábor (Szombathelyi Haladás)
    csatárok:
Gyurcsó Ádám (Videoton FC), Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva), Varga Roland (Győri ETO FC), Rudolf Gergely (Győri ETO FC), Nikolics Nemanja (Videoton FC), Futács Márkó (DVTK)

Hosszabbítás az EL-döntőben

2014.05.15. 10:08
A támadó (Rakitic) szerelné a védőt (Garay). Ím, nagy volt a küzdelem fotó: Ian Walton/Europress/Getty Images.
Egy félidei unalom után kiváló meccs kerekedett a labdarúgó Európa Liga tegnap este, Torinóban rendezett döntőjéből. A Sevilla főleg Reyes révén kontrákból veszélyeztetett, a Benfica meg mit sem törődött Guttmann Béla átkával. A száz éves kárhozat azonban mégsem ért véget: a találkozó 0-0 után hosszabbításba torkollott, majd a büntető párbajban a spanyolok voltak jobbak.

Meglepően bizonytalanul kezdte a finálét a Benfica, a Sevilla az első 10 percben többször is zavart keltett a portugál védvonalban. A labilitás aligha a Guttmann-átokkal magyarázható. Luisaóék ugyan tavaly elbukták a Chelsea ellen ugyanennek a tornának a döntőjét, de vélhetően nemigen érdekli a lisszaboni egylet mai játékosait, mi történt évtizedekkel korábban, hogy a klub elődei milyen szenvedéseken mentek keresztül?! Meg egyébként is, mit idegeskedjenek régi, égi anatémák nyomán, ha ma velük van Jesus?

A Jorge nevű, aki a menedzser, s akinek három kulcsjátékosról is le kellett mondania. Ám hogy ingatag lábakon álltak a bekkek, arra a hiányzók sem szolgálhattak mentségként, hiszen a hátsó alakzatot nem érintette eltiltás, sérülés.

Az sem nyomós érv, hogy a korábbi két találkozójukon egy spanyol siker meg egy iksz született (még 1957-ben).

Inkább arról volt szó, hogy fel kellett venni a meccs ritmusát. Ezt a Benfica úgy akarta megtenni, hogy járatta a labdát. Unai Emery együttese viszont, amikor megszerezte azt, nyomban nekiiramodott Oblak kapujának. Ettől függetlenül a 21 éves szlovén portásnak egyszer sem kellett védenie.

Ellenben Betónak igen, amint 20 perc játék után neki balról beívelés érkezett, s ez oly váratlanul érte, hogy a labdát a jobb kapufánál az előrehúzódó Garay elé paskolta éppenséggel. Szerencséjére az argentin nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel...

Hogy erről az esetről egyáltalán beszámolunk, annak az az oka, hogy az első félidőben egyéb említésre érdemes szituáció csak nem alakult ki. Egészen a rendes játékidő leteltéig.

Na, de: a két perces hosszabbításban több minden történt, mint addig a 45 minutum során. Előbb Maxi Pereira előtt (Lima és Gaitán közreműködése nyomán) adódott nagy lehetőség - Beto hárított először. Aztán Rodrigo tört be a büntetőterületre, s vette célba a kaput - Beto hárított másodszor. Végül pedig Gaitán került szembe a spanyol kapussal - Beto harmadszor nem védett, a labda a bal kapufa mellett gurult ki a pályáról, az ismétlések alapján a védő Fazio lábáról.

Az eseményleírást ezennel be kell szüntetnünk, mivel a második félidőben nemhogy másodikba, sokadik fokozatba kapcsoltak a résztvevők. Egy akció alatt négy helyzete akadt a Benficának, a másik oldalon Reyes gyorsütemben szerezhetett volna kettőt, Fazio megint sajátjainak okozott veszélyt, majd megint Reyes villant, mit vitassuk, megélénkült a játék, szétszakadt a pálya, kész csoda volt, hogy a háló sem itt, sem ott meg nem rezdült.

A folytatásban olybá tűnt, a portugálok dűlőre akarták vinni a dolgot, nehogy úgy járjanak, mint egy éve, amikor döntetlennél a Chelsea a 93. percben szerezte meg a győzelmet érő másodikat. Ám minden lehetőségüket elrontották. Közel voltak ahhoz, hogy ezúttal ők vegyék be a rivális kapuját a rendes játékidő hosszabbításban, ám a portugálok Garay lövésével elpuskázták ezt a sanszot is.

A kétszer 15 perces hosszabbítás sem hozott gólt. Az azt követő tizenegyes párbajban a portugál oldalon Cardozo és Rodrigo rontott, míg a spanyolok közül senki nem hibázott, így a Sevilla hódította el 2014-ben az Európa Liga-trófeát.